Reklama

Obligacje detaliczne Skarbu Państwa w Banku Pekao już od października

Bank Pekao umożliwia zakup obligacji detalicznych Skarbu Państwa. To świetna wiadomość dla tych, którzy chcą uchronić swoje oszczędności przed inflacją. W jaki sposób będzie można je nabyć?

Obligacje Skarbu Państwa, czyli sposób na inflację

W tym roku większość z nas dotkliwie odczuła inflację wywołaną zawirowaniami na rynkach międzynarodowych oraz wojną w Ukrainie. Analitycy jak również ekonomiści nie potrafią określić  kiedy ta sytuacja się ustabilizuje. Kolejne prognozy pokazują, że czeka nas trudny okres gospodarczy na świecie. Kto do tej pory odłożył większe oszczędności, teraz zastanawia się, nie tylko jak uchronić je przed utratą wartości, ale i pomnożyć.

Jedną z pierwszych inwestycji, która przychodzi do głowy, są obligacje Skarbu Państwa. Instrument, który pozwala przynajmniej częściowo niwelować wpływ inflacji na oszczędności. Do wyboru mamy papiery wartościowe o różnym horyzoncie czasowym, na różnych zasadach oprocentowania i naliczania odsetek.

Reklama

Bank Pekao wprowadza do sprzedaży obligacje

Obligacje Skarbu Państwa stanowią jedną z najpewniejszych i najbezpieczniejszych inwestycji finansowych, w którą swoje osobiste majątki ulokowało już kilkaset tysięcy polskich gospodarstw domowych. Obecnie Ministerstwo Finansów oraz Bank Pekao S.A. otworzyły możliwość zakupu obligacji detalicznych Skarbu Państwa za pośrednictwem Biura Maklerskiego Pekao. Bank jest drugim podmiotem, który znalazł się w sieci dystrybucji obligacji Skarbu Państwa. Co ważne, nie trzeba być klientem Banku Pekao, by móc skorzystać z oferty.

- Chcemy aktywnie uczestniczyć w budowaniu portfela inwestycji gospodarstw domowych, w oferowaniu instrumentów z myślą o środkach gromadzonych na przyszłość. Dążymy do tego, aby być instytucją pierwszego wyboru i zapewnić klientom maksymalny zakres usług i produktów, oferowanych w nowoczesny sposób. Obligacje skarbowe to dla nas kolejna okazja, aby zaprosić do zbudowania lub pogłębienia relacji z naszym bankiem - dodaje Leszek Skiba.

Do wyboru w ofercie Banku Pekao będzie sześć rodzajów obligacji detalicznych Skarbu Państwa:

  • 3-miesięczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (OTS);
  • roczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (ROR);
  • 2-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (DOR);
  • 3-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (TOS);
  • 4-letnie indeksowane obligacje skarbowe (COI);
  • 10-letnie emerytalne obligacje skarbowe (EDO).

Jak kupić obligacje skarbowe w Biurze Maklerskim Pekao?

Obligacje będzie można nabywać od 1 października 2022 r. początkowo jedynie przez kanały zdalne, a od 2 stycznia również za pośrednictwem pracownika banku na zlecenie klienta w jednym z 379 punktów sprzedaży obligacji lub telefonicznie przez call center biura maklerskiego.

Zdalny proces zakupu zapowiada się jako intuicyjny i szybki - zajmie zaledwie dwie-trzy minuty. Nie będzie wymagał osobistego odbioru dokumentacji papierowej, wszystkie dokumenty zostaną przesłane na wskazany adres e-mail lub udostępnione w aplikacji bankowej PeoPay. W razie trudności będzie można skorzystać z pomocy pracownika banku w punktach usług maklerskich, by z jego asystą wykonać transakcję na swoim telefonie w aplikacji PeoPay lub w bankowości internetowej Pekao24.

Osoba niebędąca klientem Banku Pekao nabędzie instrument, wchodząc na stronę dedykowaną obligacjom skarbowym. Następnie zostanie poproszona o weryfikację tożsamości za pośrednictwem eDO App lub mObywatel. Będzie musiała również podpisać umowę dotyczącą dostępu do kanałów zdalnych banku. Dzięki temu uzyska dostęp do aplikacji mobilnej PeoPay oraz bankowości internetowej Pekao24 i tam podpisze umowę o obsługę obligacji skarbowych.

 - Jestem też przekonany, że nowy, nowoczesny proces, jaki stworzyliśmy dla obligacji - w pełni zdalny, bez dokumentacji papierowej, z wykorzystaniem nowoczesnych aplikacji i sposobów autoryzacji - będzie dużym ułatwieniem dla klientów i znacznie poszerzy dostępność produktu dla szerokiego grona inwestorów indywidualnych - dodaje Jarosław Fuchs.

Szczegółowe informacje o usłudze, kosztach, ryzykach związanych z inwestycją, a także informacje na temat sprzedaży krzyżowej usług maklerskich świadczonych przez Biuro Maklerskie Pekao znajdziemy w Regulaminie obsługi obligacji skarbowych przez Biuro Maklerskie Pekao, taryfie opłat w zakresie obsługi obligacji skarbowych przez Biuro Maklerskie Pekao oraz Pakiecie informacyjnym dostępnych na stronie internetowej.

Artykuł sponsorowany

 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »