Reklama

Pakiet Podróżnika dla studentów w Banku Pekao. Co można zyskać?

Bank Pekao wychodzi naprzeciwko studentom podróżującym za granicę. Pakiet Podróżnika przeznaczony jest dla osób poniżej 26 roku życia. Co można zyskać, otwierając konto?

Student za granicą

Co piąty student posiadający konto w Banku Pekao wypłacał w ostatnim roku pieniądze w bankomacie za granicą. Prawie co trzeci dokonywał transakcji kartą. Płacono najczęściej w supermarketach (blisko 30 proc. wszystkich transakcji), młodzi wydawali pieniądze również na rozrywkę (w klubach sportowych, na basenach, w barach, klubach, kinach), a także w sklepach papierniczych, księgarniach, sklepach z biżuterią czy zabawkami, w końcu - płacili za podróże i transport. Dlatego Bank Pekao postanowił przygotować dla nich specjalną ofertę - Pakiet Podróżnika.

Bez prowizji, bez opłat

Z karty korzystamy nie tylko w kraju, ale również za granicą. To właśnie wtedy często pojawiają się problemy: z wypłatami z bankomatów, wymianą walut, wysokimi prowizjami. Dlatego Bank Pekao stworzył dla podróżujących studentów korzystną ofertę. Otwierając konto z Pakietem Podróżnika, otrzymają bezwarunkowe darmowe prowadzenie konta i obsługę wielowalutowej karty oraz wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą do ukończenia 26 roku życia.

Reklama

Wystarczy wejść na stronę Banku Pekao, wypełnić formularz i zrobić sobie selfie.

Dodatkowo bank oferuje brak prowizji i opłat, a także gwarancję niskich kursów przy płatności kartą wielowalutową oraz wypłatach z bankomatów poza granicami Polski. To oznacza, że posiadacz karty nie będzie musiał się obawiać dodatkowych kosztów związanych z zakupami czy wypłatami pieniędzy za granicą, a transakcje w obcych walutach będą przeliczane po kursie organizacji płatniczej.

Zniżki i ulgi z międzynarodową legitymacją studencką

Ale to dopiero początek oferowanych korzyści dla studentów. Ci, którzy do 30.11. br. otworzą konto z kartą do konta Mastercard poprzez stronę internetową Pekao, wraz z kontem otrzymają od banku kod do wyrobienia międzynarodowej legitymacji studenckiej ISIC z ubezpieczeniem podróżnym za granicą. Legitymacja będzie przez pierwszy rok całkowicie bezpłatna. Dokument ten objęty jest patronatem UNESCO i akceptowany w 130 krajach na całym świecie. Jakie korzyści przynosi posiadanie takiej legitymacji? Przede wszystkim jej właściciel będzie mógł korzystać z licznych ulg i zniżek zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Ze zniżek można korzystać m.in. na Booking.com, w LOT, FREE NOW, Dominos Pizza, FlixBus, Sphinx i wielu innych. Dodatkowo legitymacja zapewnia ubezpieczenie podróżne za granicą od kosztów leczenia (suma ubezpieczenia 50 000 EUR) i następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 20 000 PLN). Do wyrobienia dokumentu potrzebna będzie ważna legitymacja studencka lub uczniowska oraz zdjęcie.

Pieniądze w prezencie

To jednak nie koniec korzyści oferowanych młodym przez Bank Pekao. Studenci mogą otrzymać w prezencie na start aż 250 zł, wystarczy spełnić warunki promocji. By na konto wpłynęło 100 zł, należy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia rachunku wykonać minimum pięć transakcji kartą lub aplikacją PeoPay. Z kolei, żeby otrzymać pozostałe 150 zł, trzeba do 30 września 2022 r. przystąpić do programu Mastercard Bezcenne Chwile i w ciągu 30 dni wykonać transakcję na kwotę minimum 50 zł, i w ten sposób  uzyskać 12 tys. punktów w programie. Te punkty wymienimy na vouchery o łącznej wartości 150 zł, które można wykorzystać u partnerów programu Mastercard Bezcenne Chwile (m.in. Empik, Decathlon, Intersport, Diverse). Jeśli zarejestrujemy się pomiędzy 1 a 9 października 2022 r. i wykonamy transakcję na kwotę łącznie minimum 50 zł, otrzymamy nagrodę w wysokości 100 zł.

Aplikacja i kantor online

Warto na koniec dodać, że konto można obsługiwać przy pomocy nowoczesnej aplikacji PeoPay, która umożliwia płacenie telefonem (Google Pay, Apple Pay lub BLIK), zakup biletów komunikacji miejskiej czy uiszczanie płatności za parking. Dodatkowo posiadacz karty może korzystać z Kantoru Pekao24, który pozwala wygodnie i korzystnie wymieniać waluty.

Artykuł sponsorowany


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »