Reklama

Subwencja z tarczy finansowej PFR: Można wnioskować bez wychodzenia z domu!

Pandemia koronawirusa dotyka już niemal wszystkich sektorów polskiej gospodarki. Z jej skutkami zmaga się coraz więcej firm w naszym kraju. Aby je zminimalizować, przedsiębiorcy mogą już korzystać z tarczy finansowej PFR dla firm i pracowników. Jednym z banków, który umożliwił składanie wniosków o subwencje, jest Pekao. Na specjalnej stronie internetowej zainteresowani znajdą wszystkie najważniejsze informacje na temat preferencyjnych warunków, filmy instruktażowe oraz kalkulator subwencji, który obliczy maksymalną kwotę dofinansowania.

Tarcza finansowa PFR dla firm i pracowników jest programem rządowym wprowadzonym w celu wsparcia mikro, małych i średnich oraz dużych przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek rozprzestrzeniania się koronawirusa. Skierowany jest do około 670 tys. polskich przedsiębiorców a jego wartość wynosi blisko 100 mld zł.

Klienci Banku Pekao wniosek złożą całkowicie zdalnie - za pomocą bankowości elektronicznej Pekao24 lub PekaoBiznes24. Dodatkowo, bank przygotował specjalne filmy instruktażowe, które krok po kroku przeprowadzą zainteresowanych przez proces złożenia wniosku. Warunkiem zgłoszenia się do programu jest odnotowanie spadku przychodów ze sprzedaży o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego w porównaniu do miesiąca poprzedniego bądź analogicznego miesiąca roku ubiegłego.

Reklama

Wszystkie informacje i filmy instruktażowe na temat tarczy finansowej przedsiębiorcy znajdą na specjalnej stronie internetowej www.pekao.com.pl/info/tarcza-PFR, na której są również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zainteresowani mogą zapoznać się także z warunkami udzielania subwencji i skorzystać z kalkulatora, dzięki któremu obliczą kwotę, o jaką mogą się starać. Jej wysokość uzależniona jest od poziomu spadku przychodów ze sprzedaży, oraz - w przypadku mikrofirm - od liczby zatrudnionych. Co ważne, otrzymana przez przedsiębiorcę subwencja może zostać umorzona do wysokości nawet 75 proc. na koniec 12. miesiąca kalendarzowego.

W Banku Pekao przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą również zdalnie otworzyć rachunek firmowy, bez konieczności wizyty w placówce. Potwierdzenie danych odbywa się za pomocą wideoweryfikacji, a wszelkie wymagane dokumenty mogą zostać dostarczone drogą elektroniczną. Dzięki temu z subwencji za pośrednictwem Pekao mają możliwość skorzystać również nowi klienci banku. Po założeniu konta, mogą również podpisywać umowy czy wziąć pożyczkę w sposób całkowicie zdalny.

Tekst partnera - opublikowano w ramach raportu "Nie tylko o finansach", którego partnerem jest Bank Pekao.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »