Ruszyły eliminacje do największego konkursu dla młodych mistrzów nowych technologii

Już 2 czerwca w Lublinie odbędą się Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2021 Nowe Technologie. Największe talenty wyłonione podczas tych zawodów będą reprezentować nasz kraj w międzynarodowym konkursie. Dlaczego każdy uczeń i student wiążący swoją przyszłość zawodową z nowymi technologiami powinien zainteresować się tym wydarzeniem?

Zawody przyszłości

Automatyk, mechatronik, technik programista, technik robotyk - między innymi te zawody znalazły się na liście profesji, na które zdaniem Ministerstwa Edukacji i Nauki prognozowane jest szczególnie wysokie zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy. Uczniowie planujący karierę w tych branżach mogą w przyszłości liczyć na szerokie możliwości zatrudnienia oferowane przez pracodawców. Już teraz wiele firm IT oferuje programy stażowe i aktywnie wspiera szkolnictwo, aby bezustannie poszukiwać tych najzdolniejszych. To również ogromna szansa, dla tych którzy rozpoczęli już swoją edukację na jednym z kierunków związanych z nowymi technologiami. Udział w WorldSkills to kolejny krok, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w wymarzonej firmie lub założenie własnego, innowacyjnego biznesu.

Krajowe eliminacje do konkursu dla młodych talentów

2 czerwca uwagę wszystkich uczniów i studentów wiążących swoją przyszłość zawodową z mechatroniką, robotyką mobilną, cyberbezpieczeństwem, chmurą obliczeniową lub przemysłem 4.0 powinien przyciągnąć Lublin. Uczestnicy Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 startujący w kategoriach z obszaru "Nowych Technologii" będą mogli zaprezentować swoje umiejętności właśnie w jednej z tych pięciu konkurencji. Impreza kierowana jest do młodych talentów związanych z kierunkami technicznymi lub pokrewnymi.

Szansa na rozwój zawodowy

Celem imprezy jest wyłonienie najbardziej uzdolnionych osób, które zdobędą możliwość reprezentowania naszego kraju w międzynarodowym konkursie WorldSkills Szanghaj 2022. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Udział w konkursie otwiera drzwi do kariery w najbardziej przyszłościowych branżach w obszarze nowych technologii. Uczestnicy mają szansę zbudować sieć unikatowych kontaktów z potencjalnymi pracodawcami, sprawdzić swoje możliwości w międzynarodowym środowisku wśród osób o podobnych umiejętnościach i zainteresowaniach, a także odbyć prestiżowe szkolenia z cenionymi ekspertami. Już sam udział w konkursie daje niepowtarzalną szansę, by zaistnieć w środowisku i zrobić pierwszy krok w drodze do wysokopłatnej kariery w najbardziej przyszłościowych branżach. Z kolei wygrana w Eliminacjach Krajowych WorldSkills Poland 2021 i możliwość reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej otwiera niemal nieograniczone pole rozwoju w wybranej dziedzinie.

Międzynarodowa impreza

WorldSkills jest największą imprezą, której celem jest promowanie umiejętności zawodowych. Co dwa lata uczestnicy z całego świata spotykają się, by zaprezentować swoje talenty w sześciu obszarach zawodowych. Jednym z nich są właśnie nowe technologie. Gospodarzem najbliższego finału konkursu będzie Szanghaj. Impreza ma na celu wyróżnienie największych talentów i ułatwienie im postawienia pierwszych kroków w życiu zawodowym. Wydarzeniu towarzyszą różne pokazy, konferencje, prezentacje, wystawy i seminaria branżowe. Jest to zatem niepowtarzalna szansa nie tylko na rozwój, ale także pozyskanie cennych kontaktów. W trakcie ostatniej edycji konkursu, która odbyła się w rosyjskim Kazaniu organizatorzy zorganizowali specjalną arenę "Future Skills", w której zawodnicy rywalizowali w aż 25 dziedzinach związanych z nowymi technologiami, w tym:  przemysłem 4.0, BIM, rzeczywistością VR/AR, technologiami opartymi na rozwiązaniach blockchain, Internetem Rzeczy czy dronami.

Krajowe eliminacje w kategorii "Nowe technologie" organizuje WorldSkills Poland we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Lubelskim Centrum Innowacji i Technologii, Stowarzyszeniem Cyberbezpieczni oraz partnerami konkurencji: Festo, ITSS, Microsoft,Chmurowisko oraz Spice Gears.

Partner Publikacji WorldSkills Poland

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »