Reklama

SkillsPoland: sprawdzamy jak poszło uczestnikom

W dniach 25-26 listopada w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO odbyło się ważne wydarzenie promujące umiejętności zawodowe – pierwsza edycja konkursu branżowego SkillsPoland 2021 skierowanego do młodych talentów. Znamy już zwycięzców!

Niepowtarzalna szansa na karierę zawodową

Konkurs SkillsPoland 2021 odbył się w naszym kraju po raz pierwszy. Jego finaliści, czyli młodzi specjaliści, którzy jeszcze się uczą lub stawiają pierwsze kroki w swoim zawodzie, spotkali się 25 i 26 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku. Uczestnicy występowali w jednej z dziewięciu kategorii odpowiadającej wybranej przez nich profesji (florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, obsługa gości hotelowych lub stolarstwo). Konkurs miał zasięg ogólnopolski, a zwycięzcy prócz złotych medali otrzymali bilety do Szanghaju, gdzie będą reprezentować Polskę w finale.

Reklama

Nagrodą dla laureatów konkursu jest także całoroczny, dedykowany cykl szkoleń pod okiem najlepszych ekspertów w Polsce, promocja w social mediach, roczny specjalistyczny kurs języka angielskiego, ale również możliwość budowanie sieci kontaktów z potencjalnymi pracodawcami.

SkillsPoland - kto wygrał?

W konkursie wzięło udział ponad 70 zawodników, w tym zaproszeni goście z zagranicy, a ich umiejętności zawodowe oceniało 50 sędziów z Polski. Do rywalizacji mogły stanąć osoby pomiędzy 18 a 23 rokiem życia. Zadania składały się z kilku modułów, a poziom ich trudności był bardzo wysoki. Kto wygrał w poszczególnych kategoriach?

Tytuł zwycięzcy konkursu SkillsPoland w poszczególnych kategoriach otrzymali: florystyka - Weronika Kwiatek, frezowanie CNC - Tytus Sokołowski, fryzjerstwo - Emilia Wilde, instalacje elektryczne - Tomasz Chlipała, instalacje sanitarne i grzewcze - Michał Jelinski, meblarstwo - Józef Pruszczyk, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych - Marek Wiącek, obsługa gości hotelowych - Dawid Miotk, stolarstwo - Radosław Kropaczewski. Warto także dodać, że Marek Wiącek i Józef Pruszczyk reprezentowali już raz Polskę na konkursie EuroSkills Graz 2021 i ponownie zakwalifikowali się do kadry.

SkillsPoland - nie tylko rywalizacja

Prócz wydarzeń konkursowych, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla odwiedzających, m.in.: panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu, instytucji publicznych, warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy partnerskie oraz stoiska szkół i uczelni prezentujących się na targach. Łącznie podczas konkursu odbyły się 3 panele, 1 debata, pokazano 10 prezentacji, przeprowadzono dedykowane warsztaty dla ponad 100 nauczycieli z całej polski oraz kilkanaście wywiadów. Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się cztery strefy "try a skill", w której mogli spróbować swoich sił w wybranych zawodach np. w spawalnictwie oraz 11 stoisk. Wszytko to odbyło się na 12 tysiącach metrów kwadratowych w 3 halach na terenie AmberExpo.

WorldSkills - konkurs międzynarodowy

SkillsPoland jest krajowym etapem międzynarodowego konkursu WorldSkills, który istnieje już od ponad 70 lat i stanowi najważniejszy na świecie konkurs umiejętności branżowych. Udział biorą w nim przedstawiciele 85 krajów z całego świata, a uczestnicy rywalizują w 60 konkurencjach z sześciu obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Udział w konkursie ma ułatwić start na rynku pracy młodym talentom uczącym się lub rozpoczynającym swoją karierę zawodową. Celem WorldSkills jest także kształtowanie pozytywnego wizerunku szkolnictwa branżowego. W przyszłym roku finaliści z całego świata spotkają się w Chinach. Konkurs WorldSkills Shanghai 2022 odbędzie się w dniach od 12 do 17 października przyszłego roku.

Więcej informacji na temat krajowych zawodów SkillsPoland można znaleźć na stronie WorldSkillsPoland.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »