Szansa dla młodych chemików: ruszyły eliminacje do WorldSkills Poland 2021

Głównym celem organizowanych w Tarnowie Krajowych Eliminacji WorldSkills Poland 2021 jest wyłonienie młodego mistrza fachu w kategorii Technik Laboratorium Chemicznego. Zwycięstwo daje możliwość reprezentowania Polski w międzynarodowym konkursie WorldSkills w Szanghaju w roku 2022, ale już sam udział w wydarzeniu wiąże się z otwarciem nowych, ogromnych możliwości.

WorldSkills to największy na świecie, odbywający się co dwa lata, konkurs umiejętności zawodowych. Daje on ogromną szansę uczestnikom nie tylko na sprawdzenie posiadanej już wiedzy i umiejętności, ale również do nabycia nowych kompetencji oraz kontaktów. To doskonała okazja do rozpoczęcia kariery zawodowej, ponieważ konkurs WorldSkills od lat przyciąga przedstawicieli biznesu i najbardziej prężnych branż gospodarki, którzy szukają pracowników. Taką szansę otrzymują między innymi młodzi chemicy. Dlaczego warto zacząć pracę w tym zawodzie i co można zyskać, biorąc udział w konkursie WorldSkills?

Udział w WorldSkills Poland 2021 - co można zyskać?

Celem WorldSkills jest promowanie umiejętności w sześciu obszarach zawodowych. Jedną z odsłon tegorocznej edycji jest konkurs na mistrza fachu w kategorii Technik Laboratorium Chemicznego. Krajowe eliminacje odbędą się w Tarnowie już 28 maja, a zakwalifikowało się do nich sześć osób: Konrad Barnowski, Krzysztof Jasieński, Iwona Kupisz, Adam Orylski, Dorota Sobuś oraz Dawid Tabaka. Zwycięzca pojedzie na międzynarodowe zawody do Szanghaju, które odbędą się w dniach 12-17 października 2022 roku. Jednak nie tylko triumf, ale już sama obecność na WorldSkills Poland 2021 przekłada się na szereg korzyści i benefitów, z których warto skorzystać zwłaszcza na początku swojej kariery zawodowej.

WorldSkills Poland 2021 to bowiem nie tylko konkurs i szansa na reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej, ale także okazja do rozpoczęcia kariery w jednej z najbardziej kluczowych branżach dla gospodarki poprzez budowę sieci kontaktów z potencjalnymi pracodawcami. WorldSkills daje możliwość nawiązania współpracy z najlepszymi ekspertami w branży, sprawdzenie swoich umiejętności oraz udział w prestiżowych szkoleniach, konferencjach, seminariach, prezentacjach oraz wystawach.

Praca jako technik laboratorium chemicznego - dlaczego warto?

Wykonywanie procedur laboratoryjnych, przeprowadzanie analiz, raportowanie i ocena wyników. Technik laboratorium chemicznego to praca z jednej strony bardzo wymagająca, z drugiej - dająca mnóstwo satysfakcji i wiążąca się z dobrymi zarobkami. Od pracy techników w dzisiejszych czasach w dużej mierze zależy rozwój technologii, ale też jakość produktów w zakładach przemysłowych oraz badań naukowych w szeregu różnych dziedzinTechnicy muszą mieć więc szerokie wykształcenie, nieustannie pogłębiać swą wiedzę oraz podnosić kwalifikacje, co gwarantuje udział w WorldSkills Poland 2021.

Praca technika laboratorium chemicznego ma  wpływ na postępy w badaniach w takich dziedzinach, jak chemia, biologia czy medycyna. Wprost przekłada się więc na poprawę naszego codziennego życia, równocześnie dając możliwość zawodowego rozwoju i licznych awansów. Technik laboratorium chemicznego może pracować na przykład w prywatnym laboratorium badawczym, w dziale badań zakładu produkcji chemicznej, ale również wykładać na uniwersytecie. Na zarobki wpływ ma wiele czynników, jak na przykład wykształcenie, staż pracy, wielkość firmy czy województwo, w którym pracuje.

Krajowe eliminacje WorldSkills dla chemików odbyły się w laboratoriach Centrum Badawczo Rozwojowego Grupy Azoty S.A. w Tarnowie 28 maja. Złoty medal i bilet do Szanghaju otrzymał Krzysztof Jasieński, drugie miejsce zajęła Iwona Kupisz, trzecie Dawid Tabaka.  Międzynarodowe zawody w Szanghaju, odbędą się w dniach 12-17 października 2022 roku.

Wyłącznym organizatorem eliminacji jest WorldSkills Poland we współpracy z Grupą Azoty (Partner).

Partner Publikacji  WorldSkills Poland we współpracy z Grupą Azoty (Partner)

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »