Reklama

Polska trafiła na “Zieloną Listę" Abu Zabi

Polska została wpisana przez Abu Zabi na “Zieloną Listę" - krajów o najmniejszym ryzyku zarażenia COVID-19. Dzięki temu, podróżujący z Polski do stolicy i emiratu o tej samej nazwie Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) zostali zwolnieni z 7-dniowej kwarantanny.

Nowa, Zielona Lista obowiązuje od 31 lipca a decyzję o wpisaniu na niej Polski podjęło Ministerstwo Kultury i Turystyki ZEA. Oprócz naszego kraju, figuruje na niej 30 innych państw, m.in. Austria, Kanada, Bułgaria, Serbia i Ukraina. Z listy została skreślona m.in. Francja, Malta, Holandia, Irlandia i Watykan. Zgodnie z decyzją Abu Zabi, podróżujący z tych krajów nie muszą po wjeździe do miasta przechodzić obowiązkowej kwarantanny.

Osoby zaszczepione, czyli te  które otrzymały ostatnią dawkę szczepionki co najmniej 28 dni przed podróżą, będą musiały po przyjeździe do Abu Zabi wykonać dwa testy PCR. Pierwszy po przybyciu na miejsce, a drugi w szóstym dniu pobytu. Niezaszczepionych czeka jeszcze trzeci test - w dwunastym dniu po przyjeździe. 

Reklama

BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

Turyści wybierający się do Abu Zabi powinni pamiętać, że od północy do piątej rano obowiązuje tam codzienny Narodowy Program Dezynfekcji. “W tych godzinach poruszanie się pojazdami i pieszo jest zakazane. Transport publiczny jest niedostępny. Można wychodzić z domu tylko w sprawach niezbędnych - po leki i zakupy spożywcze" - przestrzega portal emirates.com. Aby poruszać się w wyznaczonych godzinach, należy otrzymać specjalne zezwolenie. Można się o nie ubiegać na stronie policji w Abu Dhabi.

Abu Zabi to emirat mający najwyższe wymagania wobec zagranicznych turystów. Wcześniej otworzył się na nich Dubaj, który wymaga testu PCR wykonanego 72 godziny przed przylotem i drugiego, po wyjściu z samolotu. Na wynik testu należy oczekiwać dobę w hotelu. Emirat w Dubaju wymaga też deklaracji dotyczącej stanu zdrowia i aplikacji COVID19-DXB Smart App.

Najmniej wymogów wobec przyjezdnych mają dwa egzotyczne emiraty ZEA - Ras Al Khaimah i Fujairah. Aby do nich wjechać wystarczy przedstawić test PCR na obecność koronawirusa przeprowadzony nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Informacja o negatywnym wyniku powinna być napisana po angielsku.

Ewa Wysocka 

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »