Reklama

Aprecjacja dolara zatrzymana?

Wczorajsza sesja, mimo kiepskiego początku, ostatecznie przyniosła wzrost wartości wspólnej waluty, dzięki czemu na zamknięcie kurs EUR/USD znalazł się na poziomie 1,3567.

Widoczne niezdecydowanie

Reklama

Jednak sesja azjatycka stała pod znakiem ponownych spadków kursu i dziś rano znajdujemy się w pobliżu 1,35. Nie jest to związane z żadną wiadomością, która mogłaby niespodziewanie popsuć nastroje inwestycyjne. Takie zachowanie kursu można natomiast przypisywać niepewności związanej z aktualną sytuacją w Europie. Tak dugo jak kwestia Grecji nie zostanie do końca wyjaśniona nastroje inwestorów mogą zmieniać się jak w kalejdoskopie.

Nieudane wybicie w górę

Wczorajsza sesja charakteryzowała się znaczną zmiennością na parach złotowych. Przez większość dnia kursy EUR/PLN i USD/PLN przesuwały się na coraz wyższe poziomy, a opublikowane dane o nieznacznie niższej inflacji bazowej nie miały wpływu na te zmiany. Dopiero stabilna aprecjacja wspólnej waluty pod koniec sesji europejskiej pomogła zmienić nastawienie inwestorów do złotego, co zaowocowało aprecjacją naszej waluty. Dziś rano kurs EUR/PLN utrzymuje się w pobliżu poziomu 3,89, a para USD/PLN wróciła do poziomu 2,88.

Rynek nieruchomości

Jedyna publikacja w dniu dzisiejszym pojawi się dopiero po południu, o godzinie 15:00. Będzie ona dotyczyła amerykańskiego rynku nieruchomości, a konkretniej mówiąc sprzedaży domów na rynku wtórnym. Oczekiwania rynkowe wskazują, że wyniesie ona 5 mln, czyli nieco mniej niż poprzednie 5,05 mln. Jeśli aktualny odczyt będzie bardziej różnił się od prognoz, to inwestorzy mogą w większym stopniu zareagować na tę wiadomość.

Dariusz Pilich

FMC Management

www.fmcm.pl

Dowiedz się więcej na temat: zatrzymanie | aprecjacja | dolar | waluty | zatrzymacie | Zatrzymać | zatrzymane | zatrzymana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »