Reklama

Brak impulsów na rynku walutowym

Trwają negocjacje w USA w sprawie klifu fiskalnego

Trwają negocjacje w USA w sprawie klifu fiskalnego

Dzisiejsze otwarcie handlu na parze EUR/USD znalazło się niemal na tym samym poziomie co wczorajsze zamknięcie, obecnie kurs tej pary wynosi 1,3165. Od wczoraj zmienność kursu jest minimalna, odchylenia sięgają zaledwie około 20 pipsów w jedną lub drugą stronę. Niższa aktywność inwestorów jest spowodowana okresem przedświątecznym, w którym to większość inwestorów nie chce podejmować zbędnego ryzyka.

Za oceanem trwają negocjacje w spawie "klifu fiskalnego". W poniedziałek prezydent Barack Obama spotkał się z przewodniczącym Izby Reprezentantów Johnem Boehnerem, a tematem rozmów jak można się domyślać był problem "klifu fiskalnego". Spotkanie trwało 45 minut, niestety nie ujawniono żadnych szczegółów. Inwestorzy sam fakt toczenia się rozmów uznali za dobry omen, na skutek czego Wall Street przyniosła wzrosty głównych amerykańskich indeksów. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że Boehner wyszedł z propozycją wydłużenia ulg podatkowych dla Amerykanów zarabiających poniżej 1 miliona dolarów rocznie, jednak dla wynagrodzeń powyżej tych poziomów podatki miałyby wzrosnąć.

Reklama

Złoty nadal stabilny

Złoty na otwarciu lekko osłabł w stosunku do wczorajszego zamknięcia i jego kurs wynosi 4,0895 jeśli mówimy o euro i 3,1055 jeśli chodzi o dolara. Tak jak w przypadku pary EUR/USD mniejsza aktywność inwestorów, związana jest z okresem świąteczno-noworocznym, co wspiera stabilizacje na rynku walutowym. Dodatkowo na rynku brakuje zdecydowanych impulsów i doniesień medialnych, które na co dzień kształtują kursy.

Podczas dzisiejszej sesji złoty będzie uzależniony głównie od kwotowań eurodolara i doniesień z rynku, a tych nie mamy dziś zbyt wiele, ponadto nie są one zbyt istotne. O godzinie 14:00 poznamy przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w Polsce. Pół godziny później poznamy saldo rachunku bieżącego (USD) dla USA.

Michał Palenciuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »