Reklama

Brak większych emocji na walutach

Tak jak się można było spodziewać dzisiejsza sesja europejska, ze względu na brak w ciągu dnia istotnych publikacji makroekonomicznych, przebiegała dosyć spokojnie. Wprawdzie rano opublikowane zostały dane o inflacji PPI w Strefie Euro, ale wyniosła ona jedynie symbolicznie więcej niż wskazywały prognozy, bo -2,9% r/r (oczekiwano -3%).

W efekcie jej wpływ na inwestorów był znikomy. Podobnie było z jedyną publikacją, która mogła dziś wnieść nieco emocji, czyli z dynamiką indeksu podpisanych umów kupna domów. Jednak jego odczyt okazał się być zgodny z oczekiwaniami, dlatego również nie wpłynął na waluty. Ostatecznie kurs EUR/USD pod koniec sesji europejskiej wynosił 1,3931.

Reklama

Złoty lekko słabszy

Dla złotego dzisiejszy dzień stał pod znakiem niewielkiej korekty ostatniej aprecjacji. Brak większych emocji na głównej parze walutowej sprawił, że odbywało się to bardzo spokojnie. Kurs EUR/PLN dotarł w okolice poziomu 3,99, a para USD/PLN w pobliże 2,8640. Jednak nadal brakuje poważniejszych sygnałów sugerujących, aby obecny trend na złotym miał się odwrócić. Może natomiast okazać się, że teraz już w większym zakresie jego notowania będą uzależnione od nastrojów zagranicznych.

Dariusz Pilich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »