Reklama

Chwilowa konsolidacja rynku

Po wczorajszych publikacjach makro, sesja amerykańska przyniosła osłabienie dolara i wzrost kursu EUR/USD do 1,37. Korekcyjna fala delikatnych wzrostów dotarła do górnego ograniczenia spadkowego kanału trendowego, co mogłoby być dobrym miejscem do odwrócenia sytuacji i kontynuowania dalszych spadków w średnim terminie.

Dzisiejszy poranek wskazuje, że kurs głównej pary walutowej faktycznie delikatnie spada, jednak ten ruch jest minimalny i na razie niewiele znaczy. Bardziej miarodajne wnioski będzie można wyciągnąć dopiero po zamknięciu sesji i w następnych dniach.

Reklama

Złoty ciągle się broni

Próby osłabiania złotego w ostatnich dniach zawsze kończą się powrotem kursów na niższe poziomy. Taki scenariusz miał miejsce i wczoraj. W ciągu dnia obserwowaliśmy silne wzrosty na parach złotowych, jednak po zakończeniu sesji europejskiej następowało odreagowanie i odrabianie strat przez polską walutę. USD/PLN po osiągnięciu poziomu 2,8690 spadł na 2,8450, gdzie rozpoczyna dzisiejszy dzień. Podobnie EUR/PLN, po wzrostach do 3,91 ostatecznie znalazł się na 3,8950.

Co nas dzisiaj czeka?

Po spokojnym początku tygodnia, nareszcie napłynie na rynek kilka publikacji makroekonomicznych, zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i z Europy. Pierwszą wiadomością będzie produkcja przemysłowa w Strefie Euro, która szacowana jest na -1,9% r/r.

W poprzednim okresie wyniosła -5% r/r. Po południu poznamy dane z Polski i dowiemy się jakie będzie saldo rachunku bieżącego. Rynek spodziewa się odczytu -636 mln EUR, podczas gdy poprzednio było to -1034 mln EUR. Na zakończenie dnia opublikowane zostanę informacje zza oceanu.

Pierwszą z nich będzie sprzedaż detaliczna w USA, którą prognozuje się na -0,2% m/m. Wcześniejszy jej odczyt wskazał 0,5% m/m. Dowiemy się także jaka będzie wartość indeksu Uniwersytetu Michigan, jednak analitycy oczekują, że pozostanie on na takim samym poziomie, jak ostatnio, czyli 73,6 pkt.

Dowiedz się więcej na temat: konsolidacja | Być Dobrym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »