Reklama

Chwilowe uspokojenie nastrojów

Pierwsza sesja w tym tygodniu upłynęła na głównej parze pod znakiem konsolidacji wokół poziomu 1,27. W pewnej stabilizacji nastrojów pomogły opublikowane rano dane o wstępnych odczytach indeksów PMI ze strefy euro, które okazały się mieszane.

W przypadku sektora usługowego mieliśmy lekko pozytywną niespodziankę (indeks wyniósł 55,6 pkt, choć oczekiwano 55,5 pkt). Niestety znacznie słabiej wypadł indeks dla sektora produkcyjnego (odczyt wyniósł 55 pkt, podczas gdy spodziewano się 56,2 pkt).

Reklama

Z kolei po południu nie napłynęły na rynek żadne istotne informacje, dlatego brakowało impulsów do zawierania większych transakcji. W efekcie kurs EUR/USD utrzymywał się w pobliżu 1,27 praktycznie do końca sesji europejskiej.

Kiepski początek złotego

Nieudany start w nowy tydzień zaliczyła polska waluta. Mimo stabilizacji kursu głównej pary, a także dobrych nastrojów giełdowych, złoty tracił dziś na wartości. Nie pojawiały się żadne ważne informacje, które mogłyby wspierać ten ruch, a mimo to kurs USD/PLN dotarł ponad poziom 3,14, a para EUR/PLN zbliżyła się do psychologicznego 4,00.

Przed inwestorami jutrzejsze posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, na którym zapadnie decyzja o poziomie stóp procentowych w Polsce. Jednak, biorąc pod uwagę aktualne nastawienie rynku do złotego, może się ono okazać niekoniecznie wpływowe.

Dariusz Pilich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »