Cisza po burzy

Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to mała zmienność kursu, po wczorajszym rollercosterze po decyzji i konferencji EBC.

Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to mała zmienność kursu, po wczorajszym rollercosterze po decyzji i konferencji EBC.

Przypomnijmy, wczoraj EBC obniżył stopę refinansową do poziomu 0,15 proc. (wobec prognozy 0,1 proc.). Z kolei stopa depozytowa została sprowadzona do wartości ujemnej na poziomie ( -0,1 proc.).

Po decyzji odbyła się konferencja z udziałem szefa Banku - Mario Draghiego. Na niej mogliśmy m.in. poznać nowe projekcje dotyczące inflacji i PKB, które zostały skorygowane w dół. Ponadto EBC (poza obniżką stóp) wprowadzi szeroki pakiet narzędzi luzujących politykę monetarną m.in. dwie rundy LTRO. Dodatkowo Mario Draghi dodał, że to nie koniec działań Banku.

Na decyzję i konferencję kurs pary EUR/USD zareagował znaczącym spadkiem, nawet w okolice dołków z przełomu stycznia i lutego tego roku na poziomie 1,35, by później mocno odbić w górę i znaleźć się nawet w okolicach 1,3670. Obecnie główna para walutowa wyceniana jest na 1,3648.

Reklama

Jeżeli chodzi o dzisiejsze figury makroekonomiczne, to już rano poznaliśmy dane z Niemiec dotyczące produkcji przemysłowej i handlu zagranicznego, jednak nie miały one dla rynku większego znaczenia.

Dziś najważniejszą publikacją mogącą wpłynąć na wartość pary EUR/USD będą oficjalne dane na temat sytuacji na amerykańskim rynku pracy.

Mała zmienność na złotym

Po wczorajszej podwyższonej zmienności na głównych parach złotowych, dzisiejsza sesja rozpoczyna się dość spokojnie. Dolar wyceniany jest na 3,0276 PLN, zaś wspólna waluta na 4,1303 PLN.

Dziś nie mamy żadnych figur z naszego kraju, więc nasza waluta będzie w głównej mierze uzależniona od czynników zewnętrznych.

Michał Palenciuk

FMCM
Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »