Reklama

Czas na dane z Chin

Dzisiejsza, europejska część sesji to dalsze spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3805. Na gruncie analizy technicznej najbliższe wsparcie można teraz wyznaczyć na poziomie 1,3790, którego pokonanie otworzy drogę w okolice 1,3750.

Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy również kilka istotnych figur makroekonomicznych. Rano pojawił się bilans handlu zagranicznego ze strefy euro (luty). Nadwyżka w handlu wyniosła 13,6 mld EUR, wobec nadwyżki 0,8 mld EUR miesiąc wcześniej i prognozy na poziomie 8,5 mld EUR. O tej samej godzinie poznaliśmy indeks instytutu ZEW, który spadł do 43,2 pkt. wobec prognozy na poziomie 45 pkt. i wartości poprzedniej 46,6 pkt. Odczytana wartość była najniższa od sierpnia ubiegłego roku.

Reklama

W kolejnych godzinach pojawiły się dane z USA. Miały one dość mieszany charakter. Na plus zaskoczyła inflacja CPI, która okazała się wyższa od prognoz. Rozczarował z kolei indeks NY Empire State, który spadł w kwietniu z 5,61 pkt. do 1,29 pkt. przy prognozie zakładającej wzrost do 8,0 pkt.

Wyczekujemy teraz danych z chińskiej gospodarki, które pojawią się najbliższej nocy. Z pewnością dostarczą one mocnych impulsów dla rynku walutowego.

Inflacja CPI nieznacznie niższa

Podczas dzisiejszego dnia na wartości nieznacznie straciła nasza waluta. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0341 PLN, zaś wspólna waluta wyceniana jest na 4,1876 PLN.

W czasie dzisiejszej sesji poznaliśmy również istotne figury makroekonomiczne z naszego kraju. Już rano pojawił się Wskaźnik Przyszłej Inflacji wg BIEC. W marcu wzrósł on do 91,8 pkt. wobec 91 pkt. miesiąc wcześniej po korekcie.

Najważniejszym odczytem dzisiejszego dnia z naszego kraju był wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych. W marcu utrzymał się on na poziomie 0,7 proc. r/r. Odczyt ten był zgodny z konsensusem rynkowym i nie miał dużego wpływu na wartość złotego.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: deta | waluty | Teraz | "Czasem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »