Reklama

Czekamy na Janet Yellen

Dzisiejsza sesja to dalsze spadki wartości eurodolara. Obecnie główna para walutowa wyceniana jest na 1,3676. Na gruncie analizy technicznej najbliższym wsparciem jest teraz poziom 1,3645, a po jego przebiciu możliwe będzie zejście do 1,3625, z kolei oporem są okolice 1,37.

Dzisiejsze dane makro nie wpłynęły znacząco na rynek walutowy. Warto tylko wspomnieć, że poniżej prognoz wypadła inflacja konsumencka z Niemiec (co teoretycznie jest sygnałem dla ECB do poluzowania polityki pieniężnej) oraz pojawiły się nieco gorsze dane z USA dotyczące nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Reklama

Odczyt dotyczący zamówień na dobra trwałego użytku wypadł za to nieco lepiej. Teraz czekamy na Janet Yellen - szefowej Fed, która przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją Bankową Senatu USA. Tu jednak treść wystąpienia jest już znana, zagadką pozostają tylko odpowiedzi na pytania senatorów. Warto dodać, że sama prezentacja początkowo miała się odbyć przed 2 tygodniami, ale z uwagi na warunki pogodowe została przełożona.

Złoty niemal bez zmian

Nasza waluta po początkowym osłabieniu w pierwszej części dnia, teraz odrabia straty i jest wyceniana na podobnych poziomach jak rano. Dolar kosztuje 3,0540 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1758 PLN. Warto dodać, że jutro czeka nas istotny odczyt makroekonomiczny z naszego kraju. Będzie to finalny odczyt PKB za IV kwartał.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty | Teraz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »