Reklama

Czekamy na mocniejsze impulsy

Notowania EUR/PLN zdołały utrzymać się dzisiaj powyżej poziomu 3,90, chociaż największe osłabienie naszej waluty przypadło na godziny przedpołudniowe. Z kolei po południu za dolara płacono 2,86. Na rynek nie napłynęły żadne istotne informacje, chociaż inwestorzy analizowali słowa wiceprezesa NBP, który przyznał, iż bank centralny jest gotowy do interwencji.

Pytanie, czy rzeczywiście do tego w ogóle dojdzie - z dużym prawdopodobieństwem można założyć, iż skończy się na werbalnych interwencjach, gdyż fizyczne działania byłyby w dłuższym terminie pozbawione sensu - stare powiedzenie dealerów mówi przecież, że interwencja potwierdza trend. Ostatnim nietrafionym tego typu działaniem są interwencje szwajcarskiego banku centralnego, które nie zdołały powstrzymać aprecjacji franka, co najwyżej ją złagodziły (ostatnie tygodnie dla EUR/CHF to trend boczny).

Reklama

Dzisiaj SNB też pogroził palcem o godz. 14:00 stwierdzając w komunikacie towarzyszącym utrzymaniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, iż nadal nie wyklucza podejmowania działań zmierzających do ograniczenia nadmiernego wzrostu "szwajcara". Ruch w górę EUR/CHF był jednak dość kosmetyczny. Co do pozostałych danych, te z USA dotyczące cotygodniowego bezrobocia i deficytu handlowego, były nieco lepsze, ale nie zdołały znacząco wpłynąć na notowania EUR/USD.

Po południu kurs eurodolara oscylował wokół 1,3660 (godz. 16:16). Widać, że sygnałem dla wzrostu euro mogą być tylko jakieś nowe pozytywne informacje w temacie Grecji. Tymczasem greckie 5-letnie CDS wzrosły dzisiaj do 303,8 pb wobec 285,3 pb wczoraj, a dzisiejsze wypowiedzi europejskich oficjeli pokazują, że trudno będzie wypracować szybkie porozumienie.

EUR/USD: Rejon 1,3680 to wciąż mocny opór, jednak szybkie wsparcie można umiejscowić już w okolicach 1,3620. Zakres wahań zaczyna się więc zmniejszać, co musi wymusić wyraźniejszy ruch w najbliższych godzinach. Układ dziennych wskaźników sugeruje zwyżki, ale tak jest już od dłuższego czasu? Trudno więc pozostawić jednoznaczną diagnozę.

Sporządził: Marek Rogalski

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

Dowiedz się więcej na temat: notowania | impuls | Michał Czekaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »