Czy prezes EBC osłabi euro?

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to wzrost wartości euro. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3862. Co więcej, na gruncie analizy technicznej przełamany został opór w okolicy 1,3855, co może zaowocować dalszą aprecjacją kursu, choć możliwości dalszego umocnienia wspólnej waluty są już bardzo ograniczone.

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to wzrost wartości euro. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3862.  Co więcej, na gruncie analizy technicznej przełamany został opór w okolicy 1,3855, co może zaowocować dalszą aprecjacją kursu, choć możliwości dalszego umocnienia wspólnej waluty są już bardzo ograniczone.

W kontekście wartości tej pary warto zwrócić jeszcze uwagę na publiczne wystąpienie szefa EBC - Mario Draghiego, który być może będzie próbował słownie interweniować, aby nieco osłabić euro. Silna wspólna waluta z pewnością nie jest w interesie EBC.

Z kolei już jutro czekają nas kolejne istotne odczyty. Poznamy dane dotyczące koniunktury gospodarczej ze Strefy Euro oraz odczyt o inflacji z Niemiec. Ważne też będą dane z USA z indeksem zaufania konsumentów - Conference Board na czele.

Nieznaczne umocnienie naszej waluty

Dzisiejsza europejska część sesji to również nieznaczne umocnienie naszej waluty. Za dolara trzeba zapłacić 3,0344 PLN, euro wyceniane jest na 4,2085 PLN. Lekko dziś również drożeją nasze 10-letnie papiery dłużne, a ich rentowność wynosi 4,142 proc.

Reklama

Dziś rano poznaliśmy jeden odczyt z naszego kraju, był to Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC. Wzrósł on w kwietniu do 152,5 pkt z 152,1 pkt (po korekcie), lecz nie miał on dużego wpływu na wartość złotego. Kolejne odczyty z naszej gospodarki pojawią się dopiero w piątek, a będą to indeks PMI dla przemysłu oraz Wskaźnik Rynku Pracy wg BIEC.

Michał Palenciuk

FMCM
Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »