Reklama

Czy RPP stać na kolejne obniżki? Jak wyglądają kwotowania złotego?

Po wczorajszym spadku przez niemal całą dzisiejszą sesję główna para walutowa zmierzała na północ. Obecnie jej kurs wynosi 1,2907. Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy serię odczytów indeksów PMI dla najważniejszych gospodarek europejskich oraz strefy euro jako całości.

Dane generalnie wypadły lepiej od prognoz i poza odreagowaniem po wczorajszym mocnym spadku to właśnie lepsze figury makro pomogły bykom wspiąć się na dzisiejsze poziomy. Ten sam wskaźnik z USA wypadł niemal zgodnie z prognozą, zaś dane z rynku pracy okazały się nieco lepsze od przewidywań.

Reklama

Na gruncie analizy technicznej, jeżeli przez kolejne godziny uda się utrzymać trend wzrostowy i przebić okolice 1,2950, może dojść do testowania poziomu 1,30, lecz ten scenariusz jest raczej mało prawdopodobny i zapewne pozostaniemy do jutra poniżej tego poziomu.

Euro przebiło opór

Podczas dzisiejszej sesji złoty szczególnie stracił szczególnie do euro, kurs pary EUR/PLN od wczoraj mocno zyskał na wartości, a dziś przebił istotny technicznie i psychologicznie poziom 4,20, a przez chwilę nawet 4,21 PLN. Obecnie wartość tej pary wynosi 4,2034 PLN i do jutra zapewne pozostaniemy między tymi poziomami. Dolar dziś nieco stracił do złotego i obecnie jest wyceniany na 3,2564.

Dziś również poznaliśmy protokół z ostatniego posiedzenia RPP, zapisano w nim, że poza przyjętą obniżką o 25 pb wnioskowane było również cięcie stóp o 50 pb, a w przyszłe posiedzenia Rady mogą zakończyć się kolejnymi obniżkami, jednak będzie to uzależnione od danych fundamentalnych z naszego kraju.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »