Reklama

Dalsze schłodzenie nastrojów na rynku

Notowania wspólnej waluty nabrały rozpędu.

Eurodolar poniżej 1,36

Po nieudanym teście inwestorzy doprowadzili do szybkiego zejścia w okolice 1,36. Wydawało się, że popyt powalczy o tę granicę, jednak dzisiejszy poranek przyniósł dalsze osłabienie. Poranny spadek może być spowodowany kolejnymi doniesieniami z Egiptu, gdzie urzędujący prezydent Mubarak zdecydował się oddać władzę vice prezydentowi, jednak zastrzegł, że nie poda się do dymisji. Ten fakt może nico zaostrzać konflikt, co w krótkim terminie może spowodować osłabienie głównej pary walutowej. Zadaniem popytu na dziś jest wyjście nad poziom 1,36. Jeżeli do tego nie dojdzie z technicznego punktu widzenia możemy przetestować poziom 1,35.

Złoty kontynuuje deprecjacyjny trend

Reklama

Notowania pary USD/PLN oraz EUR/PLN przez ostatnie 3 dni przebiegają pod dyktando byków. Para USD/PLN przetestowała poziom 2,90 i o godzinie 8.30 znajdowała się w tym rejonie. W przypadku pary EUR/PLN mamy do czynienia z próbą testu wczorajszego szczytu na poziomie 3,9350. Nastroje na rynku pogarszają również doniesienia z Europy, gdzie powoli ale systematycznie rośnie koszt ubezpieczenia długu Portugalii, co może rodzić obawy, że ogromne instytucje finansowe będą próbować doprowadzić do nakłonienia rządu Portugalii do przyjęcia pomocy. Takie działanie przynajmniej w krótkim terminie powoduje wygasanie ryzyka na ryzykowne aktywa. Na polskim rynku pojawiły się prognozy na temat deficytu w Polsce, który według doradcy NBP Pani Haliny Wasilewskiej-Trenkner będzie rósł w dalszym tempie i nie ma prostych sposobów jego zahamowania.

Błażej Kędzierski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »