Reklama

Dane mogą mieć wpływ na złotego

Zarówno dług, jak i złoty będą patrzeć na krajowe dane makro w kontekście przyszłej decyzji RPP. Zdaniem analityków nie wpłyną jednak zacząco na nastroje inwestorów, których uwagę w poniedziałek przykują popołudniowe dane o produkcji przemysłowej w USA. Złoty handlowany będzie w okolicach 3,90/EUR, rentowności na długu pozostaną stabilne lub lekko spadną.

"Pierwszy dzień nowego tygodnia nie powinien przynieść większych zmian na rynku EUR-PLN. Krajowe dane z rynku pracy najprawdopodobniej będą miały marginalne znaczenie dla perspektyw polityki monetarnej. Inwestorzy zwrócą natomiast z pewnością uwagę na popołudniowe dane o produkcji przemysłowej w USA. O ile dane nie wpłyną znacząco na sentyment rynkowy, to złoty powinien być dziś handlowany w okolicach 3.90/EUR" - napisano w porannym komentarzu Banku BPH.

Reklama

Zdaniem analityków Banku Pekao SA także krajowe dane mogą mieć wpływ na złotego.

"PLN pozostanie pod wpływem nastrojów globalnych, ale również publikowanych danych makroekonomicznych w kontekście przyszłych decyzji RPP" - napisano w porannym komentarzu.

Analitycy BZ WBK spodziewają się w tym tygodniu umocnienia złotego w kierunku 3,86/EUR

"W tym tygodniu nie spodziewamy się trwałego wzrostu EURPLN powyżej 3,92, złoty powinien się stopniowo umacniać w kierunku 3,86, wspierany m.in. przez kolejne dość jastrzębie dane krajowe. Uważamy, że dolar może się nieco umocnić w oczekiwaniu na szczegóły działań Fed-u. Kluczowe poziomy na ten tydzień to wsparcie na 1,365 i opór na 1,42" - napisano w porannym komentarzu.

Na otwarciu sesji kurs EUR/PLN znajduje się na poziomie 3,9105, kurs USD/PLN na 2,8165.

WYDARZENIEM TYGODNIA CZWARTKOWA AUKCJA ZAMIANY

W poniedziałek inwestorzy skupią się na danych z polskiego rynku pracy, ale wydarzeniem tygodnia na polskim rynku długu będzie czwartkowa aukcja zamiany.

"Polski rynek FI skupi się na publikowanych danych makroekonomicznych, szczególnie istotne mogą być dzisiejsze dane z rynku pracy. Dane te mogą okazać się istotne w kwestii decyzji RPP. Niemniej jednak najważniejszym wydarzeniem będzie czwartkowa aukcja zamiany. Do tego czasu spodziewamy się relatywnie stabilnych poziomów rentowności wzdłuż krzywej. Dzisiaj w centrum uwagi aukcja bonów 52-tyg.; w naszej ocenie średnia rentowności może wynieść 3,95 proc." - napisano w porannym komentarzu Banku Pekao SA.

Analitycy Banku BPH spodziewają się lekkiej korekty wzrostu rentowności.

"Po ostatnich wzrostach rentowności rośnie prawdopodobieństwo korekty na krajowym rynku długu. O ile dzisiejsza sesja przyniesie stabilizację, lub niewielki spadek kursu EUR-PLN, to możemy być świadkami spadków rentowności rzędu 2-3pb. Dane z rynku pracy nie powinny mieć większego wpływu na oczekiwania rynkowe, co do perspektywy dla oficjalnych stóp procentowych" - napisano w komentarzu.

     poniedz. piątek piątek
       9.30  16.00  9.30
EUR/PLN  3,9210 3,9070 3,9021
USD/PLN  2,8270 2,7830 2,7683
EUR/USD  1,3870 1,4032 1,4091
OK1012    4,75  4,73  4,69
PS0415    5,19  5,16  5,12
DS1020    5,54  5,52  5,49
Dowiedz się więcej na temat: deta | aukcja | Dana | złoty | Rada Polityki Pieniężnej | danie | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »