Reklama

Decyzja EBC wspiera euro

Dzisiejszy dzień przebiegał w cieniu wyczekiwania na decyzję EBC w sprawię stóp procentowych i późniejszą konferencję prasową. Do tej godziny zmienność na wykresie głównej pary walutowej była niewielka. Sama decyzja nie była zaskoczeniem, a stopy zostały utrzymane na niezmienionym poziomie 0,25 proc. w przypadku głównej stopy procentowej, ponadto stopę depozytową utrzymano na poziomie 0 proc.

Dzisiejszy dzień przebiegał w cieniu wyczekiwania na decyzję EBC w sprawię stóp procentowych i późniejszą konferencję prasową.  Do tej godziny zmienność na wykresie głównej pary walutowej była niewielka. Sama decyzja nie była zaskoczeniem, a stopy zostały utrzymane na niezmienionym poziomie 0,25 proc. w przypadku głównej stopy procentowej, ponadto stopę depozytową utrzymano na poziomie 0 proc.

Decyzja ta nie wywołała dużego ruchu na głównej parze walutowej. Ważniejsza była sama konferencja, a na niej usłyszeliśmy to co Mario Draghi powtarzał niejednokrotnie, mianowicie, że polityka Banku pozostanie akomodacyjna tak długo jak to będzie konieczne, a stopy pozostaną na poziomie obecnym lub niższym przez dłuższy czas, ponadto presja cenowa pozostaje ograniczona, a ożywienie w Strefie Euro jest wciąż kruche i niepewne. Pomimo takich słów kurs eurodolara zaczął mocno zwyżkować i obecnie znajduje się na poziomie 1,3603.

Jutro czeka nas kolejny bardzo ważny odczyt, tym razem zza oceanu, będą to oficjalne dane na temat sytuacji na rynku pracy w USA. Tu warto dodać, że wczorajszy raport ADP wypadł niemal zgodnie z prognozą.

Reklama

Złoty lekko zyskał

Pomimo dość wyraźnego ruchu na głównej parze walutowej nasza waluta nie zareagowała aż tak znaczącym umocnieniem. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0804 PLN, zaś euro 4,1926 PLN. Jutro nie mamy znaczących odczytów z naszego kraju, ale w kontekście wartości złotego ważne będą wspomniane już wcześniej jutrzejsze dane z amerykańskiego rynku pracy.

Michał Palenciuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »