Reklama

Dobry odczyt o PKB z USA. Dolar drożeje

Dzisiejsza sesja, zgodnie z naszymi porannymi prognozami przyniosła dalszy spadek wartości pary EUR/USD. Obecnie jest ona wyceniana na 1,3248, a na gruncie analizy technicznej przebita została linia trendu wzrostowego poprowadzona od lipca bieżącego roku.

Poza ogólnie napiętą sytuacją na rynkach finansowych związaną z możliwą eskalacją konfliktu w Syrii, w umocnieniu waluty amerykańskiej pomógł dziś dobry odczyt o PKB za II kwartał z tego kraju, który wypadł lepiej od prognoz i wzrósł w ujęciu zannualizowanym o 2,5 proc wobec wzrostu o 1,1 proc. w pierwszym kwartale tego roku. Prognozy rynkowe zakładały wzrost o 2,2 proc.

Reklama

Razem z danymi o PKB poznaliśmy (jak co czwartek) dane z amerykańskiego rynku pracy, gdzie liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 331 tys. wobec prognozy 332 tys.

Dolar będzie jeszcze droższy

Złoty znów dziś tracił na wartości, względem dolara traci obecnie niecałe 0,7 proc, a jego wartość wynosi 3,2329 PLN, euro wyceniane jest na 4,2793 PLN w najbliższych dniach należy spodziewać się utrzymania presji podażowej na złotym i wzrostu wartości dolara, tu pierwszym mocnym oporem jest poziom 3,25 PLN. W dniu jutrzejszym poznamy finalne dane o PKB z naszego kraju, lecz nie powinny one zmienić obecnego sentymentu na rynku złotego.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »