Reklama

Dolar kontynuuje trend aprecjacyjny

Końcówka zeszłego tygodnia stała pod znakiem powrotu siły amerykańskiej waluty.

Pomogły w tym do pewnego stopnia ogłoszone już wyniki finansowe niektórych spółek, a ponadto odnowione obawy co do sytuacji w Grecji. Nowy tydzień para EUR/USD rozpoczyna od kontynuacji tego trendu, ponieważ obecnie jej kurs wynosi 1,3450. Biorąc pod uwagę, że przed nami wyniki kolejnych spółek oraz prawdopodobnie kolejne informacje dotyczące uruchomienia pomocy finansowej dla Grecji, waluta europejska może nadal pozostać mniej pożądanym aktywem.

Osłabienie złotego

Dalsze umocnienie dolara powoduje, że kurs USD/PLN znalazł się ponownie przy ważnym oporze, czyli 2,90. Jeśli zatem spełni się scenariusz dalszej aprecjacji amerykańskiej waluty, to istnieje spore ryzyko przebijania się wyżej pary USD/PLN. Z kolei na parze EUR/PLN obserwujemy dziś rano poziom 3,8920, co również oznacza powrót pod strefę oporu. W tym tygodniu napłynie na rynek kilka wiadomości z polskiej gospodarki, ale nie można mieć pewności, że pomogą one umocnić naszą walutę.

Reklama

Tylko dane z Polski

Pierwsza sesja w nowym tygodniu przyniesie inwestorom jedynie jedną istotną publikację makro, choć będzie ona pochodziła z Polski, zatem nie będzie to miało wpływu na zachowanie głównej pary walutowej. O 14:00 poznamy dynamikę przeciętnego wynagrodzenia za marzec, która ma wynieść 2,9% r/r, czyli dokładnie tyle samo co w poprzednim miesiącu. Ponadto pojawią się dziś wyniki finansowe firm zza oceanu, a to już może powodować zmiany w zachowaniu inwestorów zagranicznych.

Dariusz Pilich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »