Dolar mocno zyskuje

Dzisiejsza sesja to spadek wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3694. Warto dodać, że na gruncie analizy technicznej przełamana została strefa wsparcia na poziomach 1,3710 - 1,37. O możliwości wystąpienia takiego scenariusza piszemy już od kilki dni, gdyż na wykresie widać było brak siły popytowej mogącej poprowadzić kurs na wyższe poziomy. Obecnie szansa na powroty ponad poziom 1,37 nadal istnieje, lecz po definitywnym przebiciu wsparcia w okolicach 1,3775 należy oczekiwać już mocniejszych spadków kursu.

Dzisiejsza sesja to spadek wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3694. Warto dodać, że na gruncie analizy technicznej przełamana została strefa wsparcia na poziomach 1,3710 - 1,37.  O możliwości wystąpienia takiego scenariusza piszemy już od kilki dni, gdyż na wykresie widać było brak siły popytowej mogącej poprowadzić kurs na wyższe poziomy. Obecnie szansa na powroty ponad poziom 1,37 nadal istnieje, lecz po definitywnym przebiciu wsparcia w okolicach 1,3775 należy oczekiwać już mocniejszych spadków kursu.

Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy również jeden istotny odczyt z USA. Był to odczyt dotyczący sprzedaży nowych domów (styczeń) i co ciekawe wypadł on powyżej prognoz.

Jutro czekają nas kolejne istotne figury makro. Poznamy odczyt o stopie bezrobocia i inflacji konsumenckiej z Niemiec, ze strefy euro pojawią się wskaźniki koniunktury gospodarczej, a z USA odczyty dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku oraz (jak co tydzień) liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Złoty stracił

W ślad za spadkami na głównej parze walutowej na wartości straciła i nasza waluta. Euro kosztuje 4,1688 PLN, zaś dolar 3,0472 PLN. Teraz, jeżeli spadki na eurodolarze będą się pogłębiały należy oczekiwać dalszej deprecjacji złotego, szczególnie względem dolara.

Reklama

Dziś nie mieliśmy żadnych odczytów z naszego kraju, te pojawią się dopiero jutro (Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC), oraz w piątek (finalny odczyt PKB za IV kwartał).

Michał Palenciuk

FMCM
Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »