Reklama

Dolar odrobił przedwczorajsze straty

Dolarowi udało się zniwelować straty, które odniósł we wtorek. Wczorajsza sesja była zdecydowanie na plus dla waluty amerykańskiej, której kurs w stosunku do euro spadł z 1,3788 do 1,3557.

Sporo danych ze Stanów

Reklama

Na takim poziomie zaczyna się też dzisiejsza sesja europejska. EUR/USD zawdzięcza spadki wczorajszym dobrym informacjom makroekonomicznym ze Stanów. Również dzisiaj napłynie sporo danych z USA, które mogą dalej umacniać dolara, jeśli okażą się pozytywne. Opublikowana zostanie inflacja PPI oraz inflacja bazowa PPI, które są prognozowane odpowiednio na 0,8% m/m i 0,1% m/m. W tym samym czasie dowiemy się o ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Rynek spodziewa się liczby 430 tys., co byłoby nieznaczną poprawą w stosunku do ostatniego okresu, za który wykazano 440 tys. Na koniec dnia otrzymamy informacje o indeksie FED z Philadelphii. Szacuje się, że wyniesie on 17 pkt. Wartość za ostatni okres była równa 15,2 pkt.

Złoty słabnie głównie wobec dolara

Kurs USD/PLN dynamicznie szedł wczoraj w górę kończąc sesję europejską w okolicy 2,92. W trakcie sesji amerykańskiej wzrosty były kontynuowane i dziś rano za dolara płacono 2,94 zł. W przypadku kursu EUR/PLN notowania zachowywały się bardziej spokojnie i zakończyły dzień na podobnych poziomach na których zaczęły. Dziś rano kurs EUR/PLN miał wartość 3,9845. O tym, czy powrócimy powyżej 4 zł mogą decydować dzisiejsze dane z Polski. Poznamy dane o produkcji przemysłowej , które są prognozowane na 6,2% r/r, wobec poprzedniej wartości 7,4%. Opublikowana zostanie także inflacja PPI, która ma wynieść 0,9%, r/r. W ostatnim okresie ukształtowała się na poziomie 2,1%.

Jacek Trzcinski

Dowiedz się więcej na temat: była | inflacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »