Reklama

Dolar ponownie w opałach

Zgodnie w wczorajszym raportem europejskie waluty zyskiwały na wartości(mowa tutaj o euro i funcie brytyjskim) względem amerykańskiego dolara. Decyzje banków centralnych okazały się zgodne z oczekiwaniami analityków co wzmogło apetyt na ryzyko.

Dodatkowym impulsem był także odczyt danych makro ze Stanów dotyczącego kondycji tamtejszego rynku pracy, który rozczarował, co było negatywnym ciosem dla "zielonego". Spoglądając na wykres pary eurodolar, można powiedzieć, że przewagę w najbliższych godzinach handlu będą wykazywać byki. Do takich wniosków przemawia przełamana linia trendu spadkowego. Bieżącym celem strony popytowej jest poziom 1,3405 i 1,3460.

Pozostałe dane makro, mniejszego kalibru dotyczyły sprzedaży detalicznej w strefie euro, która spadła w lutym o 0,6 proc. miesiąc do miesiąca, po spadku w styczniu o 0,2 proc. Nie oczekiwano zmiany wskaźnika. Z kolei niemiecka produkcja przemysłowa nie uległa w lutym zmianie względem stycznia, kiedy notowano wzrost o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,6 proc.

Reklama

Również na ryku funt dolar może dojść do ważnej zmiany w układzie graficznym. Byki próbują sforsować ważny poziom oporu na wysokości 1,5310. Jeżeli próba wybicia górą kursu z trendu bocznego zakończy się powodzeniem to inwestorzy mogą spodziewać się wzrostu notowań pary walutowej do 1,5400 i w dalszej perspektywie do 1,5480. Dane makro z brytyjskiej gospodarki wspierają umocnienie krajowej waluty. Wczoraj opublikowano, że produkcja przemysłowa wzrosła w lutym o 1 proc. względem stycznia. Oczekiwano połowę mniejszego wzrostu.

Czwartkowa sesja na rynku dolar jen nie przyniosła wielkiego przełomu. Nadal kurs pary walutowej oscyluje w trendzie spadkowym, mimo, że wczoraj przewagę miała strona popytowa. Powtórki scenariuszu nie oczekiwałbym. Kurs może podejść w rejon 94,05. Bardziej realne są spadki w okolice 92,70.

Krzysztof Wańczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »