Reklama

Dolar zyskuje, ale...

Szukając powodów do umocnienia się dolara wobec większości głównych walut na przestrzeni ostatnich dwóch godzin warto zerknąć na zachowanie się rentowności amerykańskich obligacji rządowych, które idą dzisiaj mocno w dół, po tym jak wczoraj ostatecznie nie udało się sforsować kluczowych poziomów oporu.

W efekcie nie jest zaskoczeniem fakt, że USD/JPY idzie dzisiaj w dół, po tym jak wczoraj nie udało się wyraźnie wyjść ponad opór 102,00-102,10. Tutaj kluczowy rejon wsparcia to strefa 101,20-101,50.

Wykres dzienny USD/JPY

Z kolei dolar zyskuje dzisiaj w relacji do euro (EUR/USD łamie barierę 1,36) - teoretycznie motorem do spadków euro są obawy związane z przyszłotygodniowym posunięciem ECB, ale ten motyw jest powtarzany przez rynek już od dłuższego czasu, ale i także funta (GBP/USD jest bliski złamania bariery 1,67 - czy inwestorzy naprawdę boją się referendum w Szkocji?), ale i także takich walut jak AUD, czy NZD, co akurat wynika z lokalnej słabości tamtejszych gospodarek.

Reklama

Na wykresie EUR/USD widać, że strona podażowa na euro jest dość konsekwentna w swoich działaniach. Złamanie budowanego od kilku dni wsparcia na 1,3612 jest ewidentne. W efekcie coraz bardziej realny staje się scenariusz testowania minimów z lutego b.r. (1,3476) jeszcze przed decyzją ECB, którą poznamy dokładnie za tydzień. Poniższy wykres tygodniowy nie wyklucza nawet sytuacji, w której w czerwcu może dojść do naruszenia w/w wsparcia i zejścia w okolice 1,3430, które wyznacza linia trendu wzrostowego oparta o dołki z lipca 2012 r. i czerwca 2013 r.

W krótkim terminie ewentualna próba odbicia w górę może zatrzymać się już w okolicach wspomnianych 1,3612, a ważne wsparcia można ulokować przy 1,3560-70.

Marek Rogalski - Główny analityk walutowy

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »