Reklama

Dolar zyskuje po decyzji FOMC

Informacją ostatnich godzin jest decyzja Federalnego Komitetu Otwartego rynku o utrzymaniu niskich stóp procentowych oraz kolejne cięcie miesięcznie kupowanych obligacji o 10 mld USD do 55 mld USD, ponadto zmienione zostało forward guidence.

FOMC odszedł od stopy bezrobocia jako wskaźnika określającego moment podwyżki stóp procentowych, teraz Komitet będzie brał pod uwagę wiele czynników makroekonomicznych. Dodatkowo bardzo jastrzębio zostało odebrane przemówienie Janet Yellen po posiedzeniu.

Reakcją rynku było kupno dolara. Umocnił się on względem euro, a główna para walutowa obecnie jest wyceniana na 1,3827 i zmierza w kierunku wsparcia w okolicach 1,3811.

Podczas dzisiejszej sesji mamy jeszcze kilka istotnych figur makroekonomicznych. Poznamy głównie dane z USA: cotygodniową liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, sprzedaż domów na rynku wtórnym (luty), indeks wskaźników wyprzedzających - Conference Board (luty) oraz Indeks Fed z Filadelfii (marzec).

Reklama

Dolar mocniejszy

W ślad za spadkami na głównej parze walutowej na wartości zaczęła tracić nasza waluta. Szczególnie dużo straciła do dolara, który wyceniany jest na 3,0444 PLN, wspólna waluta kosztuje 4,2084 PLN.

Podczas dzisiejszej sesji wartość naszej waluty nadal będzie uzależniona od kwotowania pary EUR/USD oraz doniesień z szerokiego rynku, a publikacja dzisiejszego protokołu z ostatniego posiedzenia RPP nie wpłynie na wartość złotego.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »