Reklama

Dolar zyskuje w ślad za wzrostem rentowności amerykańskich obligacji

Potencjalne dyskusje na temat możliwości ograniczenia skali programu QE3 przez FED, które będą mieć miejsce w najbliższych miesiącach, to główny motor wzrostu rentowności amerykańskich obligacji (było to widoczne zwłaszcza w piątek, ale dzisiaj ustanowiliśmy nowe maksima w tym roku) i tym samym mocny argument za umocnieniem się dolara.

Potencjalne dyskusje na temat możliwości ograniczenia skali programu QE3 przez FED, które będą mieć miejsce w najbliższych miesiącach, to główny motor wzrostu rentowności amerykańskich obligacji (było to widoczne zwłaszcza w piątek, ale dzisiaj ustanowiliśmy nowe maksima w tym roku) i tym samym mocny argument za umocnieniem się dolara.

Amerykańską walutę wsparł też fakt zrewidowania perspektywy ratingu USA do stabilnej z negatywnej przez agencję S&P (sam rating pozostał na poziomie AA+), co oddala ryzyko jego cięcia w perspektywie najbliższych miesięcy. Znaczenie dzisiejszej informacji zwiększa fakt, iż to S&P jako pierwsze zdecydowało się na cięcie ratingu USA w sierpniu 2011 r.

Większego wpływu na rynek nie miały słowa Jamesa Bullarda z oddziału FED w St.Louis (chociaż jest on w tym roku w FOMC, a więc ma prawo głosu), który dał do zrozumienia, że nie należy się spieszyć w kwestii ograniczania skali programu QE3 - głównie dlatego, że jego opinie są ogólnie znane.

Reklama

Kalendarz na wieczór jest pusty, tym samym azjatyccy inwestorzy będą już ustawiać się pod poranny komunikat Banku Japonii, który raczej nic nowego nie wniesie, ale podtrzymana zostanie determinacja BOJ w kwestii programu QE. W efekcie liczmy się z tym, że USD/JPY spróbuje w najbliższych godzinach sforsować barierę 100 - w czym wsparciem będą też możliwe dalsze zwyżki japońskiego indeksu Nikkei225.

Marek Rogalski - Główny analityk walutowy

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »