Reklama

Dość zmienny rynek

Złoty nie obronił dzisiaj poziomu 3,9120 zł za euro. Notowania EUR/PLN doszły w okolice 3,93 zł, a USD/PLN podrożał do 2,9150 zł. Nałożyła się na to korekta na giełdzie i spadek kursu EUR/USD poniżej 1,35 (ostatecznie sięgnął okolic 1,3464).

Powody ruchu te same - Grecja, częściowo także Indie (po piątkowej podwyżce stóp i zapowiedzi kolejnych), a także spekulacje wokół możliwych działań FED. Tyle, że na rynku nie pojawiło się nic nowego, poza tym, co było wiadomo rano. Po południu EUR/USD powrócił jednak powyżej 1,35, a złoty odrobił większość strat. O godz. 16:48 euro było warte niecałe 3,90 zł, a dolar 2,8840 zł. Nastroje poprawiła m.in. wypowiedź szefa Eurogrupy, Jean-Claude Junckera, który przemawiał w Parlamencie Europejskim.

Reklama

Przyznał on, iż kraje strefy euro nie pozostawią Grecji bez wsparcia. Nie powiedział jednak, na czym miałoby ono polegać. W zasadzie, więc nadal stoimy w miejscu i wszystko wyjaśni się podczas unijnego szczytu 25-26 marca. Albo nadal pozostaniemy w impasie, jeżeli nie uda się przekonać Niemców, do zgody na udzielenie pomocy.

Jutro pojawi się trochę więcej danych makro. Warto będzie zwrócić uwagę na inflację CPI w Wielkiej Brytanii (może rzutować na notowania funta) i dane o wolumenie sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA.

EUR/USD: Obecnie kluczowym oporem jest strefa 1,3530-50. Jeżeli zostanie sforsowana (po spadku w okolice 1,3464, który był zbyt głęboki, trudno jest to zakładać), to kolejnym problemem będzie rejon 1,3580-1,3600. Wskaźniki na wykresie H4 są dość wyprzedane i teoretycznie dają więcej podstaw do kontynuacji korekty w górę. Na dziennym wykresie nie wygląda to jednak już tak dobrze. Kluczowe będzie utrzymanie się powyżej 1,3500. Jeżeli to się nie uda, to test 1,3464 będzie nieuchronny, łącznie z jego sforsowaniem w dół. Kluczowym poziomem na najbliższe dni pozostaje 1,3430-35.

Sporządził: Marek Rogalski

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

Dowiedz się więcej na temat: notowania | złoty | dolar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »