Reklama

Dziś ważna publikacja z USA

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od wzrostu wartości głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3796. Na wykresie dziennym widać, że przełamana została linia trendu spadkowego poprowadzona od 19 marca tego roku, co jest teoretycznie sygnałem przemawiającym za dalszym wzrostem kursu

Eurodolar blisko 1,38

Aby jednak taki scenariusz się sprawdził potrzebne byłoby przebicie oporu w postaci ostatnich maksimów w okolicy 1,3821. Przełamanie tego poziomu może otworzyć popytowi drogę na poziom 1,39 o którego przebicie może być już dość ciężko.

Podczas dzisiejszej sesji nie mamy istotnych figur makroekonomicznych. Warto jedynie zwrócić uwagę na odczyty z USA: liczbę nowych wniosków o kredyt hipoteczny oraz protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Szczególnie istotny będzie protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, który powinien rzucić nieco więcej światła na dalsze plany Komitetu.

Reklama

Z kolei już dziś rano poznaliśmy odczyt dotyczący bilansu handlowego zagranicznego z Niemiec. W lutym wyniósł on 15,7 mld EUR wobec prognozy na poziomie 17,5 mld EUR i wartości poprzedniej 17,3 mld USD.

Dziś decyzja RPP

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównych parach złotowych to dalsza stabilizacja kursu pary EUR/PLN, która wyceniana jest obecnie na 4,1714 PLN. Z kolei nasza waluta zyskała nieco do dolara, który kosztuje 3,0244 PLN.

Warto dodać, że dziś poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Nie powinno ono jednak przynieść przełomu, a stopa referencyjna zostanie utrzymana na poziomie 2,5 proc. Oczekuje się, że pierwsze podwyżki nastąpią dopiero na początku przyszłego roku.

Michał Palenciuk

FMCM

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »