Reklama

Dzisiaj poznamy drugą publikację amerykańskich danych o PKB

Rynkowe oczekiwania wskazują na obniżenie dynamiki wzrostu z 0,7%kw/kw SAAR do 0,4%, przy jednoczesnym utrzymaniu się tempa konsumpcji prywatnej na poziomie 2,2%. Należy jednak zauważyć, że słabszy wydźwięk amerykańskiego PKB w 4kw15 spowodowany jest przez głębsze spadki aktywności w grudniu, aniżeli wskazywały na to pierwotne dane (przed rewizjami).

W weekend w Szanghaju odbędzie się konferencja krajów G20. Porozumienie w celu skoordynowanych działań banków centralnych krajów członkowskich wydaje się bardzo mało prawdopodobne (dotychczas zaprzeczał takim rozważaniom m.in. Jack Lew amerykański sekretarz stanu). Możliwym wynikiem szczytu będzie zezwolenie Chinom na wprowadzenie częściowej kontroli przepływu kapitału (co z kolei przełoży się na możliwość bardziej agresywnego poluzowania polityki pieniężnej w gospodarce państwa środka).

Dzisiaj poznamy drugą publikację amerykańskich danych o PKB za 4kw15. Rynkowe oczekiwania wskazują na obniżenie dynamiki wzrostu z 0,7%kw/kw SAAR do 0,4%, przy jednoczesnym utrzymaniu się tempa konsumpcji prywatnej na poziomie 2,2%. Należy jednak zauważyć, że słabszy wydźwięk amerykańskiego PKB w 4kw15 spowodowany jest przez głębsze spadki aktywności w grudniu, aniżeli wskazywały na to pierwotne dane (przed rewizjami). Równocześnie dzisiaj wiemy już, że głębsze spadki były zjawiskiem tymczasowym, wynikającym z przesunięcia się sezonowych trendów (styczeń pokazał, że zmiany zostały odrobione z nawiązką). Tym samym na dzień dzisiejszy dużo wskazuje, że 1kw16 przyniesie silniejszy wzrost amerykańskiego PKB kosztem właśnie 4kw15 - model Atlanta Fed GDP Now wskazuje obecnie wzrost rzędu 2,6%kw/kw SAAR.

Reklama

Dzisiaj poznamy także indeks Uniwersytetu Michigan. Oczekiwania rynkowe wskazują na wzrost głównego indeksu z 90,7pkt do 91pkt. Wynik badania wydaje się być istotnym uzupełnieniem ostatnich danych Conference Board, które przedstawiły spadki oczekiwań względem stanu oszczędności (równocześnie skłonność do kupowania oraz ocena zatrudnienia dalej pozostały solidne).

Dowiedz się więcej na temat: amerykański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »