Reklama

ECB nie wesprze euro

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkich wzrostów wartości pary EUR/USD, jest to jednak tylko odreagowanie po wcześniejszym spadku kursu. Naszym zdaniem nadal należy liczyć się spadkami na tej parze, a najbliższym wsparciem są okolice poziomów 1,3550-60. Obecnie wartość eurodolara wynosi 1,3592.

Dziś nie zabraknie nam impulsów ze strony wydarzeń makroekonomicznych. W kalendarzu mamy kilka istotnych figur. Ze strefy euro poznamy odczyt dotyczący koniunktury gospodarczej, z Niemiec - produkcji przemysłowej, a z USA napłynie Raport Challengera oraz informacja o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jednak najważniejszym odczytem dzisiejszego dnia będzie decyzja ECB w sprawie stóp procentowych oraz późniejsza konferencja. Jeśli chodzi o stopy procentowe tu raczej zaskoczenia nie będzie i stopy zostaną utrzymane na niezmienionym poziomie. Ważniejsza będzie późniejsza konferencja, na której raczej nie otrzymamy żadnego impulsu wspierającego euro.

Dolar lekko tanieje

Reklama

Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0709 PLN, zaś wspólna waluta jest wyceniana na 4,1790 PLN. Dziś nie mamy żadnych odczytów z naszego kraju, więc kupujący złotego skupią się na kwotowaniu głównej pary walutowej oraz doniesieniach z szerokiego rynku. Na gruncie analizy technicznej najbliższymi oporami na tych parach są odpowiednio 3,0840 PLN oraz 4,1860 PLN.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »