Reklama

Emocje opadły - dziś wystąpienia członków FOMC

Wczorajszy dzień na rynkach finansowych wyglądał już dużo spokojniej. Jednakże dziś pomimo iż kalendarz makro na pierwszy rzut oka może wydawać się nieciekawy, to wieczorne wystąpienia członków FOMC mogą przynieść wiele komentarzy do FOMC i ponownie powrót większej zmienności. na rynki.

Najciekawsze będą pierwsze dwa wystąpienia, gdyż autorami ich będą głosujący w tym roku członkowie Komitetu - Esther George (głosuje w 2013; mocny jastrząb ) i Daniel Tarullo (głosuje w 2013; gołąb) Inwestorzy pilnie będą się także wsłuchiwali, chyba w jednego z najbardziej medialnych członków, jakim jest James Bullard, pomimo iż do głosu w FOMC dojdzie dopiero w 2015. Na koniec przypadnie wystąpienie głosującego w przyszłym roku szefa Fed z Minneapolis - Narayana Kocherlakoty (głosuje w 2014; gołąb).

Niezłe dane z USA

Wczoraj ze Stanów Zjednoczonych poznaliśmy m.in. tygodniowe dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych (spadek do 309 tys.) , indeks FED z Filadelfii, (wzrost do 22,3 pkt. z 9,3 pkt.), sprzedaż domów na rynku wtórnym (wzrost do 5,48 mln z 5,39 mln) oraz Indeks wskaźników wyprzedzających - Conference Board (wzrost do 0,7 proc. z 0,5 proc.). Wszystkie figury okazały się lepsze od oczekiwań, lecz nie przyniosły silnej korekty umacniającej dolara. Trudno się dziwić pamiętając komunikat FOMC i słowa Bena Bernanke.

Reklama

Gorsze dane z UK

Po raz pierwszy od dłuższego czasu dane z Wysp rozczarowały inwestorów. Sprzedaż detaliczna spadła o 0,9 proc. m/m, przy konsensusie na poziomie +0,4 proc. i odczycie sprzed miesiąca na poziomie +1,1 proc. Funt lekko tracił, lecz nie na tyle silnie, by można było stwierdzić, że duzi inwestorzy, którzy w ciągu ostatnich miesięcy uwierzyli w funta, zaczęli realizować zyski z hossy na Wyspach.

Libia zaczyna zwiększać wydobycie ropy

Informacje od rządu Libii sugerują, że libijskie spółki naftowe zaczynają zwiększać wydobycie ropy, po ostatnim spadku wydobycia o ponad 1 mb/d (protesty pracowników pół naftowych). Wg informacji od ministra ds. ropy dziś wydobycie sięgnie 0,8 mb/d (potencjał to ok. 1,5 mb/d). Jeśli wydobycie będzie rosło w kolejnych dniach, niewykluczone, że inwestorzy uwierzą w koniec problemów w Libii, co może obniżyć lekko ceny ropy Brent.

Na wykresach:

Ropa, D1 - Ceny ropy spadły wczoraj pod wpływem lekkiej korekty po środowych wzrostach. Technicznie sytuacja wygląda ponownie korzystniej dla sprzedających surowiec, albowiem notowania znalazły się poniżej kanału wzrostowego, co daje szanse na dotarcie w rejon 105-106 USD, gdzie znajdują się kolejne wsparcia. Scenariusz spadowy zaneguje oczywiście powrót do kanału wzrostowego i przebicie oporu na poziomie 111 USD.

USDJPY, H4 - Para przed dwoma dniami obroniła dolne ograniczenie kanału wzrostowego, a wczoraj wybiła się z krótkoterminowego kanału spadkowego, co może wielu inwestorom dawać nadzieje na dotarcie w rejon 99,91-100 jenów za dolara. Pokonanie tego poziomu powinno dać szanse na dotarcie w rejon górnego ograniczenia kanały wzrostowego i oporu na poziomie 100,48. Scenariusz wzrostowy zanegować może powrót do kanału spadkowego i wybicie się dołem z głównego kanału wzrostowego.

Paweł Kordala

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »