Reklama

Euro walczy o reputację

Po dość burzliwym tygodniu na forex'ie, rynek pomału zaczyna łapać oddech. Najbliższe pięć sesji powinno przebiegać w spokojniejszej atmosferze. Przemawia za tym między innymi kalendarz makroekonomiczny, który jest zdecydowanie uboższy. Najważniejsze dane napłyną w czwartek, kiedy inwestorzy zapoznają się z dynamiką sprzedaży detalicznej w USA. Analitycy szacują, że sprzedaż wzrośnie o 0,5proc. w styczniu, wobec -0,3proc. w grudniu.

Reklama

Na rynku eurodolara obserwujemy pierwsze próby budowania korekty. Przyczyniły się do tego dane Departamentu Pracy w USA, który poinformował, że stopa bezrobocia nieoczekiwanie spadła w styczniu do 9,7 proc. z 10,0 proc. W efekcie po krótkim odbiciu pary eurodolar w okolice 1,3680, w kolejnych godzinach rynek powrócił do głównego trendu. Dziś możemy obserwować kolejny atak byków na poziom 1,3660-1,3680. Przełamanie tego oporu otwiera drogę bykom w rejon 1,3860.

Reklama

Mało klarownie przedstawia się obraz pary funt dolar. W dalszym ciągu znajdujemy się pod presją niedźwiedzi, dlatego wystąpienie niewielkiego spadku kursu jest możliwe. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem rozwoju na najbliższe dni to budowanie trendu bocznego. W poprzednim tygodniu brytyjski funt dużo stracił na wartości, dlatego odrobienie strat będzie wyjątkowo trudnym zadaniem.

Ciekawie przedstawia się sytuacja na rynku dolar jen. Byki dzielnie bronią strategicznego miejsca w rejonie 88,80. Dopóki znajdujemy się nad tym wsparciem, dopóty odbicie w rejon 89,80 i w dalszej perspektywie do 90,80 jest możliwe.

Krzysztof Wańczyk

Dowiedz się więcej na temat: USA | tym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »