Reklama

Eurodolar blisko 1,37

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej upłynęło nam na korekcie i zniżce kursu pary euro/dolar. Teraz wartość eurodolara wynosi 1,3703.

Na gruncie analizy technicznej nadal znajdujemy się w trendzie wzrostowym zapoczątkowanym w listopadzie bieżącego roku. Ponadto kurs znacznie oddalił się od wsparcia w postaci linii trendu, co może sugerować odreagowanie i spadek kursu, tym bardziej po tak dynamicznej wcześniejszej aprecjacji. Warto dodać, że obecny kurs znajduje się na najwyższych poziomach od 31 października bieżącego roku.

Reklama

Dziś w kalendarzu nie mamy wielu istotnych figur makroekonomicznych. Poznamy tylko dane ze Strefy Euro - indeks Sentix, oraz z Niemiec odczyt o produkcji przemysłowej. Natomiast w kontekście całego tygodnia ważne figury pojawią się dopiero w czwartek i piątek, jednak i one będą miały ograniczone znaczenie.

Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczyna się od lekkiego umocnienia naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0523 zł, wspólna waluta jest wyceniana na 4,1804 zł. Dziś nie mamy żadnych ważnych odczytów z naszego kraju, te pojawią się dopiero w piątek, a będą to odczyty dotyczące inflacji konsumenckiej, bilansu płatniczego oraz podaży pieniądza. Ponadto pojawi się wskaźnik przyszłej inflacji wg BIEC.

Michał Palenciuk

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: EUR/USD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »