Reklama

Eurodolar w pobliżu istotnego poziomu

Przez cały mijający tydzień kurs eurodolara przebywał w przedziale wahań 1,3500-1,3700. Dziś notowania głównej pary walutowej sukcesywnie zbliżały się do dolnego ograniczenia wspomnianego kanału, testując pod koniec sesji europejskiej poziom 1,3500.

Dopiero pokonanie wspomnianego wsparcia dawałoby sygnał do zajęcia krótkiej pozycji. Presję spadkową na notowania głównej pary walutowej w największym stopniu wywierają ciągle obecne obawy o sytuację Grecji. Po początkowym uspokojeniu, w związku z uchwaleniem przez kraje Unii Europejskiej mechanizmu udzielenia Grecji pomocy finansowej, na rynek powróciły obawy, że rozwiązanie to nie załatwia niestety wszystkich problemów. Widoczne to było w poziomie rentowności greckich obligacji, które po krótkotrwałym spadku ponownie wzrastają.

Na pozostałych rynkach obserwować można było dziś lekki wzrost awersji do ryzyka. Zapowiedzi chińskich władz na temat podjęcia kroków, mających na celu schłodzenie rynku nieruchomości przełożyły się na spadki na tamtejszych giełdach. Spadający apetyt na ryzyko zaowocował wzrostem wartości japońskiej waluty, a także przełożył się na lekka zniżkę na rynku surowców.

Reklama

Przez większą część dzisiejszej sesji na rynku złotego obserwować można było lekkie osłabianie się krajowej waluty względem euro oraz dolara. Dzisiejsze zmiany nie były jednak znaczne i wpasowywały się w to, co w ostatnich dniach mogliśmy obserwować na krajowym rynku walutowym. Praktycznie przez cały tydzień kurs EUR/PLN poruszał się w trzygroszowym przedziale wahań. Zeszłotygodniowa interwencja Narodowego Banku Polskiego póki co okazał się skuteczna w kwestii stabilizacji złotego względem euro i zniechęciła inwestorów do grania na dalszą dynamiczną zniżkę kursu EUR/PLN.

Michał Fronc

Sprawdź bieżące notowania walut na naszych stronach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »