Reklama

Forex: Złoty rośnie w siłę

Czwartek jest kolejnym dniem umacniania się rodzimej waluty względem innych ważnych walut na świecie. Poprawa nastrojów wśród inwestorów oraz zdecydowanie lepsza atmosfera wokół Grecji umacnia wspólną walutę. Korzyści z tej sytuacji czerpie również złoty.

W dniu dzisiejszym zapadła decyzja ze strony niemieckiej w sprawie pomocy dla Aten. Niemieckie banki podobnie jak francuskie będą reinwestować środki z zapadających obligacji w długoterminowy dług Grecji. Ta decyzja zdecydowanie wpłynęła na poprawę nastrojów wśród inwestorów jak również całego rynku. Nie tylko wizja bankructwa Hellady staje się co raz mniej prawdopodobna ale również umożliwi to Atenom zachowanie płynności bez konieczności poszukiwania innych alternatywnych źródeł finansowania się.

Ta sytuacja wywarła pozytywny wydźwięk na wspólną walutę, która dzisiaj umacniała się po raz kolejny w stosunku do innych ważnych walut. Para EURUSD o godzinie 16.17 znajduje się na poziomie 1.4474 najwyższa dzisiejsza wartość to 1.4520 i jej wybicie umożliwia drogę w kierunku 1.4549 będącego szczytem z 10 czerwca. Wspólna waluta dla strefy euro również umocniła się w stosunku do franka szwajcarskiego, jest to 5 dzień z rzędu umocnienia się euro. Para EURCHF o godzinie 16.22 notowana jest na poziomie 1.2238 na koniec wczorajszego dnia osiągnęła wartość 1.2046.

Reklama

Polski złoty czerpie korzyści z obecnej sytuacji na rynku oraz poprawy atmosfery wokół Grecji. Lepsza kondycja wspólnej waluty umacnia złotego. Rodzima waluta zyskała dzisiaj na wartości w stosunku do innych liczących się na świecie walut. Para CHFPLN o godzinie 16.34 osiągnęła poziom 3.2512 i zbliża się do przełamania psychologicznego poziomu 3.25 z kolei idąc dalej w tym kierunku i przebijając wartość 3.2492 otworzyłaby sobie drogę do ostatniego lokalnego dołka 3.2078 z dnia 15 czerwca.

Rodzima waluta również zyskała na wartości w stosunku do euro, para EURPLN o godzinie 16.41 odnotowała poziom 3.9777 wczorajszy dzień zakończyła na poziomie 3.9813. Jest to drugi dzień w którym złoty zyskał względem wspólnej waluty.

Adrian Mech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »