Reklama

Frank zyskuje po decyzji SNB

Narodowy Bank Szwajcarii nie zmienił parametrów polityki monetarnej, zapowiadając uczynienie wszystkiego co w jego mocy aby zapowiedz niekorzystnym zmianom cen w szwajcarskiej gospodarce. Przez to sformułowanie należy jednak rozumieć zapobieganie nie wzrostowi cen, a wręcz przeciwnie - deflacji.

SNB sygnalizuje zatem przywiązanie do niskich stóp (utrzymywanie 3-miesięcznej stawki LIBOR w okolicach 25bp) i interwencji na rynku walutowym. Mimo to, frank zyskuje do euro - po decyzji banku szwajcarska waluta zyskała ponad 1%, przez co notowania CHFPLN wzrosły znów powyżej 2,97. Taka reakcja rynku pokazuje, iż inwestorzy widzą bezradność SNB w przeciwdziałaniu umocnieniu franka. Część rynku mogła też liczyć na nadzwyczajne działania banku centralnego. Na rynku pojawiają się natomiast głosy, iż notowania pary EURCHF mogłyby obniżyć się do poziomu 1,25.

Reklama

Przemysław Kwiecień

Dowiedz się więcej na temat: bank | frank szwajcarski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »