Reklama

Gorsze dane z USA. Dymisja prezesa Banku Cypru

Dzisiejsza sesja na głównej parze przebiegała względnie stabilnie i mniejszym obszarze zmienności niż to miało miejsce w ostatnich sesjach. Podobnie jak w poprzednich dniach nastroje inwestorów psuł Cypr. Tym razem dotarła do nas informacja, że prezes Banku Cypru, jednej z największych instytucji finansowych w tym kraju, podał się do dymisji. Wydarzenie to popsuło nieco nastroje na rynkach.

Dodatkowo dziś zostały opublikowane dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wypadły one gorzej od prognoz, ale jest to tylko odreagowanie po ostatnich dobrych odczytach z tego sektora. Warto jednak zauważyć, że ciągle bardzo szybko rosną ceny nieruchomości za oceanem. Dzisiejszy odczyt o dynamice cen w ujęciu rocznym wyniósł 8,1 proc. wobec prognozy na poziomie 7,9 proc.

Reklama

Świadczy to o rosnącej aktywności w tym sektorze. Gorzej od prognoz wypadły natomiast indeksy Conference Board i Fed z Richmond. Mimo tego dane te nie pogorszyły znacząco nastrojów. Obecnie główna para walutowa jest wyceniana na 1,2875.

Bank Centralny Węgier tnie stopy

Dzisiejsza sesja przyniosła lekkie osłabienie złotego. Dolar obecnie jest wyceniany na 3,2451 PLN, zaś euro na 4,1768 PLN.

Dziś Bank Centralny Węgier obniżył stopy procentowe o 25 pb. Główna stopa procentowa w tym kraju będzie wynosiła teraz 5 proc. To już ósma z kolei obniżka stóp procentowych w tym kraju od sierpnia 2012 roku. W dłuższej perspektywie ta wiadomość może nieco pomóc złotemu, gdyż po obniżkach inwestorzy mogą przychylniej spoglądać na złotego względem forinta.

Na gruncie analizy technicznej kurs euro pozostaje względnie stabilny, lecz wydaje się jakby przechodziło w kanał wzrostowy, mocnym oporem na parze EUR/PLN, jest poziom 4,20 PLN, natomiast para USD/PLN od początku lutego znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym, gdzie oporem są okolice poziomu 3,25 PLN.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: tym | waluty | bańki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »