Japońska waluta zyskała względem dolara

Podczas dzisiejszych notowań japońska waluta zyskała na wartości względem dolara. Kurs USD/JPY zniżkował o ponad. 100 pkt. z 118,20 do 117,15. Powodem była znaczna aktywność eksporterów, którzy powyżej poziomu 118,00 pozbywali się amerykańskiej waluty.

Podczas dzisiejszych notowań japońska waluta zyskała na wartości względem dolara. Kurs USD/JPY zniżkował o ponad. 100 pkt. z 118,20 do 117,15. Powodem była znaczna aktywność eksporterów, którzy powyżej poziomu 118,00 pozbywali się amerykańskiej waluty.

Nie bez znaczenia pozostaje również przepływ środków repatriacyjnych inwestowanych za granicą. Dziś Bank of Japan zdecydował się obniżyć główną stopę redyskontową do 0,1 proc. z 0,25 proc. Spowodowane to było koniecznością ustabilizowania sytuacji na rynku i zapobieżenia globalnej recesji.

Prognoza:

Kurs dolara do jena powinien pozostawać w przedziale 117,00 - 118,00. W związku z możliwością kolejnej interwencji na rynku doradzamy inwestorom chwilowe wstrzymanie się od transakcji.

Strategia:

Pozostań neutralny

Rynek euro:

Reklama

Wczoraj dla poprawienia nastrojów konsumentów na 50 proc. obniżkę poziomu stóp procentowych zdecydował się FED. W ślad za nim poszły banki: ECB, Kanady oraz Szwajcarii. Niższe niż oczekiwano spadki głównych indeksów w USA w pierwszych godzinach sesji oraz realizacja zysków przez inwestorów na rynku walutowym umocniły dolara. Kurs EUR/USD, który wynosił w trakcie wczorajszych notowań nawet 0,9325 zniżkował do ok. 0,9200.

Dzisiejsza sesja przyniosła kontynuację serii obniżek stóp procentowych. Do wczorajszych dołączyły również trzy kolejne banki unijnej piętnastki, ale nie wchodzące w skład EMU tj.: Danii, Szwecji oraz Anglii. Na "cięcia" zdecydował się również Bank of Japan. Na rynku panowała dziś duża nerwowość, a inwestorzy oczekiwali na otwarcie giełd w USA. Kurs euro do dolara poruszał się w przedziale 0,9190 - 0,9260. Opublikowano również dane o sierpniowej inflacji w Eurolandzie oraz Stanach Zjednoczonych. W strefie euro jej roczny wskaźnik wyniósł 2,7 proc., a w USA ceny detaliczne wzrosły o 0,1 proc. w stosunku do lipca.

Mimo, że otwarcie amerykańskiego rynku było bardzo nerwowe, to po początkowych wahaniach główne indeksy na Wall Street zaczęły wzrastać. W rezultacie kurs EUR/USD zniżkował.

O godz. 16.25 za jedno euro trzeba było zapłacić 0,9210 dolara.

Prognoza:

Naszym zdaniem, europejska waluta powinna ulec osłabieniu. Okolice poziomów 0,9210/20 rekomendujemy jako odpowiednie do sprzedaży euro.

Strategia:

Sprzedaj po 0,9210/20

Stop loss 0,9250

Take profit 0,9150

WGI Dom Maklerski SA
Dowiedz się więcej na temat: dolar | japoński | USA | waluta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »