Reklama

Japoński jen traci na wartości

Fenomenalny charakter miała wtorkowa sesja na rynku walutowym. Duża zmienność jest rajem dla daytraderów. Szczególnie ciekawy przebieg notowań wystąpił na rynku eurodolara. Niemal cała sesja była kontrolowana przez byki, co skutkowało silnymi wzrostami kursu pary walutowej.

Jest to rezultat wzrostu awersji do ryzyka, czego dobitnym dowodem była sytuacja na światowych parkietach. Wzrost kursu o ponad 100 pipsów spowodował, że znaleźliśmy się w "punkcie wyjścia", czyli w miejscu(1,3780) z którego zaczynaliśmy tydzień na rynku. Należy wspomnieć, że opór - 1,3800 będzie stanowić silną barierę dla dalszej ekspansji byków na północ, dlatego należy być przygotowanym na stabilizację notowań, a nawet na małą korektę do 1,3715.

Reklama

W podobnym stylu przebiegały notowania pary funt dolar, gdzie brytyjska waluta względem dolara wyraźnie zyskiwała na wartości. Tak długi rajd byków uległ prawdopodobnie wyczerpaniu, dlatego angażowanie się po długiej stronie rynku staje się coraz bardziej ryzykowne, aczkolwiek nadal obowiązuje trend wzrostowy. Istnieją dwa warianty rozwoju sytuacji na rynku. Pierwszy z nich zakłada realizację zysków przez inwestorów i korektę sięgającą nawet do 1,5090. Drugi wariant prognozuje dalszy wzrost kursu w rejon 1,5320. Ponieważ znajdujemy się pod silnym wpływem strony popytowej wariant wzrostowy wykazuje większe prawdopodobieństwo.

Z kolei na rynku dolar jen trwa wyraźne "przeciąganie liny". Po wcześniejszym przełamaniu linii trenu wzrostowego, dominacja popytu wyraźnie osłabła. Obecnie znajdujemy się w trendzie bocznym, którego "bandy" znajdują się na poziomie 90,00 i 90,70. Większą inicjatywę powinny wykazywać byki, ale silniejszego impulsu można spodziewać się dopiero po wybiciu kursu nad poziom 90,70. Wtedy można spodziewać się wzrostu w rejon 92,10.

Krzysztof Wańczyk

Dowiedz się więcej na temat: jen | japoński | byki | była

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »