Reklama

Kluczowe będzie zachowanie się giełd

Zachowanie się złotego, który dalej słabnie, pokazuje, że inwestorzy nie mają za bardzo zaufania do trwałości obserwowanego odbicia na giełdach. O godz. 14:48 za euro płaci się 3,99 zł, a dolar drożeje do 3,14 zł. Z kolei notowania EUR/USD pozostają wokół 1,27 nie dając większych wskazań - chociaż brak odbicia w górę, też może być pewną sugestią.

Rynek wydaje się zdyskontował już dzisiejsze mieszane dane PMI i teraz uwaga będzie się koncentrować na środowych danych z Niemiec - indeks IFO (to jeżeli chodzi o strefę euro). Z kolei dzisiaj kluczowe będzie zachowanie się nowojorskiej giełdy po otwarciu spodziewanym o godz. 15:30. Na razie kontrakty terminowe idą nieznacznie w górę, a wykres 4-godzinowy instrumentu FUS500 (CFD oparty o indeks S&P500) próbuje nawet wygenerować sygnały kupna.

Reklama

Jednak kluczowe będzie dopiero trwałe sforsowanie strefy oporu na 1.077-1.080 pkt., do czego wcale nie musi dojść. Jedną z lepiej zachowujących się dzisiaj walut jest australijski dolar - inwestorzy jak widać wierzą w szybkie rozwiązanie powyborczego pata rządowego i bardziej koncentrują się na spekulacjach wokół możliwego przejęcia koncernu Foster's Group. O godz. 14:54 kurs AUD/USD oscylował wokół 0,8955.

EUR/USD: To, że EUR/USD nie jest w stanie pokonać oporu na 1,2720-30 teoretycznie świadczy o słabości rynku i potwierdza negatywne wskazania płynące z dziennego wskaźnika MACD. Zwolennicy spadków mogą także doszukać się formacji głowy i ramion, z której wybiliśmy się w dół w piątek. Wskaźniki na wykresie 4-godzinowym nie dają wiążących sygnałów.

Sporządził: Marek Rogalski

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

Dowiedz się więcej na temat: dolar | inwestorzy | była

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »