Reklama

Konsolidacja i wybicie

Wczorajsza sesja na parze EUR/USD przebiegała spokojnie, bez większej nerwowości, nie było również znaczących doniesień z rynku. Zaskakujące jest to, że rynki nie zareagowały na słowa Davida Camerona - brytyjskiego premiera, który powiedział, że jeśli w 2015 roku wygra wybory przeprowadzi referendum w sprawie pozostania jego kraju w szeregach Unii Europejskiej.

Dziś para EUR/USD zachowuje się podobnie jak w dniach poprzednich po nocnej konsolidacji i małej zmienności kursu, rano następuje wyraźniejszy ruch, tym razem na północ, w tej chwili główna para walutowa jest wyceniana na 1,3334.

Złoty stabilny

Reklama

Nasza waluta od kilku zachowuje się stabilnie, kurs głównych par złotowych zmienia się w graniach 3 groszy, choć trzeba zaznaczyć, że nieco większą zmiennością kursu cechuje się para USD/PLN. Wczoraj złoty po lepszym początku i umocnieniu, kiedy to mieliśmy udaną akcje długu, a rentowność polskich dziesięciolatek spadła, popołudniu stracił cały wypracowany zysk.

Dziś naszą walutę może cechować większa zmienność, gdyż mamy sporo publikacji makroekonomicznych. O 9:00 poznamy indeksy wstępne PMI dla przemysłu i usług dla Niemiec. Pół godziny później poznamy te same dane ale dla strefy euro. O 10:00 poznamy dane dotyczące wyników sprzedaży detalicznej i stopy bezrobocia w Polsce oraz bilans płatniczy dla strefy euro. Cztery godziny później pojawi się odczyty dotyczące koniunktury konsumencka w Polsce oraz poznamy protokół z posiedzenia RPP. Po godzinie 14:00 pojawią się odczyty dotyczące liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, indeksu PMI dla przemysłu oraz indeksu wskaźników wyprzedzających - Conference Board, te wszystkie dane będą dla Stanów Zjednoczonych.

Na chwile obecną para EUR/PLN jest wyceniana na 4,1724 PLN zaś USD/PLN na 3,1315 PLN. Rentowność polskiego długu na chwile obecną wynosi 3.840 proc.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: konsolidacja | waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »