Reklama

Korekta na rynku złotego rozpoczęta!

Na początku tygodnia para euro-dolar porusza się w trendzie bocznym. W kalendarzu brakuje ważnych danych makroekonomicznych. Korekta na rynku złotego rozpoczęta.

Od strony danych makroekonomicznych wtorek powinien być jednym z najspokojniejszych dni w całym tygodniu. O godz. 11.00 czasu warszawskiego inwestorzy zwrócą uwagę na rewizje danych o dynamice PKB za IV kwartał 2011 r. w strefie euro. Ekonomiści przewidują odczyt na poziomie - 0,3 proc. k/k. Rynek eurodolara po silnych spadkach w drugiej połowie ubiegłego tygodnia zaczął poruszać się w trendzie bocznym. Jeszcze w poniedziałek po wzrostowym odbiciu zakończonym osiągnięciem lokalnego ekstremum na poziomie 1,3240 USD, rynek skierował się na południe i we wtorek rano inwestorzy płacili za euro ok. 1,3199 USD. Nie pomógł lepszy od oczekiwań odczyt indeksu ISM dla usług, który wyniósł 57,3 pkt. wobec prognoz ekonomistów na poziomie 56. Rynek eurodolara ma szansę nadal poruszać się w konsolidacji, jednak inwestorzy mogą rozpocząć kontynuację realizacji zysków i para może kierować się na południe. Jeżeli kurs przebije poziom 1,3157 USD, jest szansa na kontynuację spadków. Najbliższym wsparciem będzie wtedy poziom 1,3054 USD (następne zniesienie Fibonacciego).

Reklama

Inwestorzy na dobre zaczęli realizować zyski na parach euro-złoty i dolar-złoty. Na rynku dolar-złoty od utworzenia minimum na poziomie 3,0494 PLN pod koniec lutego, złoty osłabił się ok. 9 groszy i we wtorek nad ranem inwestorzy płacili za dolara ok. 3,1357 PLN. Najbliższy opór na rynku znajduje się na poziomie 3,2379 PLN. Kurs pary euro-złoty zachowuje się stabilniej w porównaniu do pary dolar-złoty. Od minimum na poziomie 4,0911 PLN osiągniętego na początku marca, złoty osłabił się do euro ok. 5 groszy. Jeżeli korekta wzrostowa utrzyma się, docelowym poziomem może być poziom 4,2825 USD. We wtorek w godzinach porannych płacono za euro ok. 4,1446 PLN.

W kalendarzu brakuje istotnych danych makroekonomicznych, co nie znaczy, że na rynku będzie miała miejsce mała zmienność, ponieważ jest szansa, że para eurodolar wybije się z obszaru konsolidacji. We wtorek o godz. 11.00 poznamy rewizję danych o dynamice PKB w strefie euro. O godz. 22.30 API przedstawi raport o tygodniowej zmianie zapasów paliw.

Radosław Wierzbicki

NOBLE Markets

Dowiedz się więcej na temat: złoty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »