Reklama

Kurs EUR/PLN nadal w kanale spadkowym

Na rynku EUR/PLN wtorkowa sesja przyniosła duża zmienność notowań. W pierwszej części dnia po nieudanym teście wsparcia na 4,27 obserwowaliśmy wzrost kurs do nawet 4,3080 (istotnym oporem są okolice 4,31). W drugiej części dnia notowania powróciły do 4,2870.

Na rynku EUR/PLN wtorkowa sesja przyniosła duża zmienność notowań. W pierwszej części dnia po nieudanym teście wsparcia na 4,27 obserwowaliśmy wzrost kurs do nawet 4,3080 (istotnym oporem są okolice 4,31). W drugiej części dnia notowania powróciły do 4,2870.

Naszym zdaniem sytuacja nie uległa istotniejszej zmianie. Rynek w dalszym ciągu znajduje się w kanale spadkowym i w perspektywie najbliższych dni testowane może być wsparcie na 4,2650-4,2700. Tak jak sygnalizowaliśmy przełamanie tego poziomu skutkowałoby dalszą aprecjacją złotego. Warto wspomnieć, że mimo pojawiających się negatywnych informacji na temat Grecji premia za ryzyko kredytowe w Europie utrzymała się praktycznie na niezmienionym poziomie, co może również świadczyć o technicznej korekcie.

Na rynku EUR/USD przez większą część wtorkowej sesji notowania poruszały się w wąskim przedziale 1,2950-1,3050. Ograniczona zmienność notowań może wynikać m.in. z oczekiwania na posiedzenie Fed, które ma odbyć się w środę. Dodatkowo warto wspomnieć, że również implikowana z opcji zmienność kształtuje się na relatywnie niskim poziomie, zbliżonym do tego z maja 2011 r. Może to świadczyć o narastającym oczekiwaniu na ustabilizowanie sytuacji w globalnym systemie finansowym w średnim terminie.

Reklama

Bank Węgier zdecydował się we wtorek pozostawić podstawową stopę procentową na dotychczasowym poziomie 7,0 proc. Analitycy spodziewali się natomiast jej wzrostu o 50 pb. Jedynie na krótko doszło do osłabienia forinta. Pod koniec sesji podobnie jak w przypadku złotego węgierska waluta zaczęła się już umacniać, przebijając psychologiczny poziom 300,00 dla pary EUR/HUF.

Dzisiaj kluczowe znaczenie dla rynku będzie miała decyzja amerykańskiego FOMC. Sygnalizacja, że stopy procentowe mogą zostać utrzymane blisko zera przez dłuższy czas niż dotychczas wskazywał Fed mogłoby osłabić dolara i skutkować dalszym wzrostem kursu.

Mirosław Budzicki, Departament Skarbu PKO Banku Polskiego

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie mogą być traktowane, jako propozycja nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych, usługa doradztwa inwestycyjnego, podatkowego lub jako forma świadczenia pomocy prawnej. PKO BP SA dołożył wszelkich starań, aby zamieszczone w niniejszym materiale informacje były rzetelne oraz oparte na wiarygodnych źródłach. PKO BP SA nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w niniejszym materiale.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »