Reklama

Lekka poprawa nastrojów na rynku

Ostatnie kilkanaście godzin handlu to wzrosty wartości głównej pary walutowej i powrót ponad poziom 1,37. Obecnie eurodolar kosztuje 1,3720. Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem są okolice 1,3725, zaś wsparciem wczorajsze minima na poziomie 1,3644.

Pretekstem do poprawy nastrojów na rynkach stało się wczorajsze wystąpienie Janet Yellen przed Komisją Bankową Senatu USA nt. polityki monetarnej, był to ten sam raport, który wcześniej szefowa Fed, przedstawiła przed Izbą Reprezentantów. Po samym wystąpieniu nie byliśmy bogatsi w nowe informacje.

Reklama

Janet Yellen w zasadzie nie powiedziała nic nowego, stwierdziła tylko, że program ograniczania QE będzie kontynuowany, jednak dynamika cięć będzie uzależniona od napływających danych makroekonomicznych, a te jak wiemy ostatnio nie były najlepsze. Tłumaczy się je ostrą zimą, ale to i tak nie zmienia ich negatywnego wydźwięku.

Podczas dzisiejszej sesji mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Poznamy stopę bezrobocia i inflację HICP dla Eurolandu, a z USA raport o PKB, indeks Chicago PMI i Uniwersytetu Michigan oraz indeks podpisanych umów kupna domów. Z kolei dziś rano pojawił się zaskakująco dobry odczyt z Niemiec dotyczący sprzedaży detalicznej, który poprawił nieco nastroje.

Dziś odczyt o PKB

W ślad za wzrostami na głównej parze walutowej na wartości zyskała i nasza waluta. Dolar kosztuje 3,0365 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1643 PLN. Podczas dzisiejszej sesji poznamy również jeden istotny odczyt z naszej gospodarki. Będzie to finalny odczyt o dynamice PKB za IV kwartał. W kontekście wartości naszej waluty ważniejsze będą jednak doniesienia z innych segmentów rynku.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »