Reklama

Lekki powiew optymizmu, eurodolar niemal bez zmian

Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy serie odczytów indeksu PMI dla przemysłu dla najważniejszych gospodarek europejskich, USA oraz Strefy Euro jako całości. Pomimo lepszego (w większości przypadków) odczytu tego wskaźnika, dane te pozostały niemal bez wpływu na parę EUR/USD, która od niemal tygodnia porusza się w wąskim zakresie zmian 1,30 - 1,31, przy bardzo małej zmienności. Na chwile obecną sytuacja pozostaje otwarta dla obu stron, brak jest znaczącego impulsu, który mógłby poprowadzić wykres w jedną lub drugą stronę.

Mała zmienność na rynku złotego

Nasza waluta (podobnie jak główna para walutowa) również cechowała się dziś małą zmiennością. Obecnie dolar jest wyceniany na 3,3309 PLN, zaś euro na 4,3372 PLN. Lepszy od prognoz odczyt z naszego kraju dotyczący indeksu PMI dla przemysłu (przypomnijmy: 49,3 pkt., wobec prognozy 48,3 pkt. i wartości poprzedniej 48 pkt.) również nie umocnił złotego, który pozostaje uzależniony od nastrojów na szerokim rynku i kwotowaniu głównej pary walutowej.

Reklama

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »