Reklama

Mała zmienność na rynku eurodolara

Poniedziałkowa sesja na rynku głównej pary walutowej charakteryzowała się niewielką zmiennością. Główną tego przyczyną był brak istotnych publikacji makroekonomicznych zaplanowanych na dziś. Kurs EUR/USD przez pierwsze godziny handlu oscylował wokół poziomu 1,4460.

Po godzinie 13:00 euro zaczęło tracić w relacji do dolara jednak osłabienie to było jedynie symboliczne i zostało zatrzymane przez poziom 1,4420. Większa zmienność powinna powrócić na rynek jutro wraz z napływem danych ze światowych gospodarek.

Reklama

Dzisiejszą sesję złoty rozpoczął od umiarkowanego osłabienia w relacji do głównych walut. Kurs EUR/PLN wzrósł do poziomu 3,9790, z kolei notowania USD/PLN wzrosły do 2,7585. W drugiej części sesji krajowa waluta zaczęła częściowo odrabiać wcześniejsze straty.

Dziś na rynek napłynął raport agencji S&P, w którym agencja oceniła, że finanse publiczne Polski wymagają strukturalnej reformy. Bez niej rating Polski może znaleźć się pod presją. Dodano, że zmiany w OFE nie stanowią rozwiązania długoterminowego i jedynie w krótkiej perspektywie oddalają groźbę przekroczenia progu ostrożnościowego 55 proc. relacji długu do PKB. Obecny rating Polski w ocenie S&P znajduje się na poziomie A/A-2 z perspektywą stabilną, jednak może on się znaleźć pod presją jeśli rząd nie przeprowadzi niezbędnych zmian po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Michał Fronc

Dowiedz się więcej na temat: Główną | EUR/USD | waluty | dziś | kurs EUR/USD | dolar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »