Reklama

Mała zmienność na rynku eurodolara

Poniedziałkowa sesja na rynku głównej pary walutowej charakteryzowała się niewielką zmiennością. Główną tego przyczyną był brak istotnych publikacji makroekonomicznych zaplanowanych na dziś. Kurs EUR/USD przez pierwsze godziny handlu oscylował wokół poziomu 1,4460.

Po godzinie 13:00 euro zaczęło tracić w relacji do dolara jednak osłabienie to było jedynie symboliczne i zostało zatrzymane przez poziom 1,4420. Większa zmienność powinna powrócić na rynek jutro wraz z napływem danych ze światowych gospodarek.

Dzisiejszą sesję złoty rozpoczął od umiarkowanego osłabienia w relacji do głównych walut. Kurs EUR/PLN wzrósł do poziomu 3,9790, z kolei notowania USD/PLN wzrosły do 2,7585. W drugiej części sesji krajowa waluta zaczęła częściowo odrabiać wcześniejsze straty.

Dziś na rynek napłynął raport agencji S&P, w którym agencja oceniła, że finanse publiczne Polski wymagają strukturalnej reformy. Bez niej rating Polski może znaleźć się pod presją. Dodano, że zmiany w OFE nie stanowią rozwiązania długoterminowego i jedynie w krótkiej perspektywie oddalają groźbę przekroczenia progu ostrożnościowego 55 proc. relacji długu do PKB. Obecny rating Polski w ocenie S&P znajduje się na poziomie A/A-2 z perspektywą stabilną, jednak może on się znaleźć pod presją jeśli rząd nie przeprowadzi niezbędnych zmian po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Reklama

Michał Fronc

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »