Reklama

Na rynku walutowym stabilnie, EUR/PLN nadal testuje opór na 4,1750

Piątek nie zmienił obrazu rynków finansowych. Pomimo nie najlepszych informacji, jakie dzień wcześniej dotarły do inwestorów (chodzi tu o słabe wydźwięki indeksów koniunktury PMI dla Europy i Chin) dzisiaj od rana euro/dolar kontynuował trend wzrostowy zapoczątkowany jeszcze w czwartek po południu.

Brak dalszego wsparcia ze strony danych fundamentalnych (pierwsze istotne publikacje w piątek zaplanowano dopiero na 15:00 - choć jak się potem okazało i tak pozostały one bez wpływu na rynek FX) spowodował, iż próba ataku na poziom 1,33 USD zakończyła się niepowodzeniem prowadzącym do powrotu notowań EUR/USD do 1,322.

Reklama

Obraz techniczny pary EUR/USD faworyzuje dolara. Nieudany wzrost euro ponad poziom oporu na 1,33 USD może prowadzić do ewentualnego testu wsparcia na 1,315 pokonanie którego otworzyłoby z kolei drogę do 1,30 USD. Ten psychologiczny poziom jak na razie nie wydaje się jednak zagrożony.

Tymczasem w kraju złoty dalej traci na wartości, w piątek ponownie testując wyznaczoną dzień wcześniej strefę oporów 4,165-4,175. Jeśli awersja do ryzyka nasili się czekać nas może wzrost kursu EUR/PLN do 4,20 tak jak już wcześniej sugerowaliśmy.

W przyszłym tygodniu na uwagę zasługiwać będzie przede wszystkim indeks Ifo z Niemiec, kolejne dane z rynku nieruchomości w USA (wskaźnik Case-Schiller) oraz wskaźniki nastrojów publikowane po obu stronach Oceanu. W kraju poznamy natomiast wielkość sprzedaży detalicznej i wysokość stopy bezrobocia w lutym.

Joanna Bachert, Biuro Strategii Rynkowych PKO Banku Polskiego

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie mogą być traktowane, jako propozycja nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych, usługa doradztwa inwestycyjnego, podatkowego lub jako forma świadczenia pomocy prawnej. PKO BP SA dołożył wszelkich starań, aby zamieszczone w niniejszym materiale informacje były rzetelne oraz oparte na wiarygodnych źródłach. PKO BP SA nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w niniejszym materiale.

Dowiedz się więcej na temat: waluty | Oporów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »